موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/103363 :کد

سازمان حج و زیارت:

نحوه دریافت تسهیلات سفر عتبات برای ودیعه‌گذاران عمره

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۳
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -نحوه دریافت تسهیلات سفر عتبات برای ودیعه‌گذاران عمره

سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای، نحوه دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی سفر عتبات عراق را برای ودیعه‌گذاران عمره اعلام کرد.

 

 
سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای، نحوه دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی سفر عتبات عراق را برای ودیعه‌گذاران عمره اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران، در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: به اطلاع تمام متقاضیان سفر زیارتی عتبات عالیات که در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ در شعب بانک ملت برای سفر عمره مفرده ودیعه‌گذاری کرده و هنوز ودیعه آنان در بانک باقی مانده است می‌رساند، این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع ثبت نام عتبات سازمان حج و زیارت به نشانیhttps: //atabat. org. ir و یا مراجعه به دفا‌تر خدمات زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت در سراسر کشور، پس از طی مراحل لازم از تسهیلات سفر به عتبات تا سقف ۱۵ میلیون ریال بهره‌مند شوند.


** نکات ضروری برای اطلاع متقاضیان دریافت این تسهیلات؛

۱-زائرانی که دارای سند ودیعه‌گذاری پنج میلیون ریالی سال ۱۳۸۷ و هشت میلیون ریالی سال ۱۳۹۰ هستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع عتبات عالیات به نشانی atabat. org. ir و یا دفا‌تر خدمات زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت، درخواست خود برای دریافت تسهیلات را اعلام کنند.

۲- متقاضیان دریافت این تسهیلات می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع ثبت‌نام عتبات به نشانی atabat. org. ir در ابتدا به عنوان کاربر جدید ثبت‌نام کرده و از ظرفیت‌های خالی کاروان‌های عتبات عالیات مطلع شوند و در تکمیل مراحل ثبت‌نام خود در کاروان‌ها، گزینه تمایل به بهره‌مندی از تسهیلات را انتخاب و شماره سند عمره خود را وارد کرده و پس از طی مراحل لازم از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

۳-متقاضیان دریافت این تسهیلات پس از درج شماره ثبت نامی عمره (شماره سند عمره) در سامانه جامع عتبات عالیات، باید با همراه داشتن مدارک شناسایی و کارت ثبت نام عمره به یکی از شعب بانک ملت مراجعه و تقاضای دریافت این تسهیلات را اعلام کنند تا کاربر شعبه بانک به صدور معرفی نامه اقدام کند.

۴- مبلغ تسهیلات اعطایی به ازاء هر فردی دارای سند ودیعه عمره در بانک ملت، معادل صد درصد موجودی حساب سپرده بلند مدت و کوتاه مدت عمره و تا سقف پانزده میلیون ریال است که پس از اعطای تسهیلات این مبلغ در حساب ودیعه گذاران مسدود می‌شود.

۵- تمامی فرآیند اعطای تسهیلات در بانک همانند دیگر تسهیلات بانکی است که استعلام از بانک مرکزی و عدم بدهکاری و... مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عدم وجود مشکل به متقاضیان تسهیلات اعطا می‌شود و با توجه به ضمانت حساب عمره مفرده زائر، نیازی به معرفی ضامن نیست.

۶-پس از طی مراحل اعطای تسهیلات مابه التفاوت هزینه سفر از زائر اخذ و به همراه مبلغ تسهیلات به صورت یکباره به حساب تجمیع وجوه عتبات نزد بانک ملت واریز شده و زائر می‌تواند مابقی مراحل ثبت نام خود را دنبال کند.

۷-حساب ودیعه عمره متقاضیان دریافت تسهیلات در بانک تا زمانی که تمامی اقساط تسهیلات خود را پرداخت نکرده و تسویه ننمایند، مسدود بوده و امکان اعزام و یا انتقال آن وجود نخواهد داشت.

۸- در صورت بهره‌مندی متقاضیان سفر زیارتی عتبات از تسهیلات وام ۱۵ میلیون ریالی اولویت آنان برای عزیمت به سفر زیارتی عمره مفرده حفظ خواهد شد و پس از تسویه حساب اقساط تسهیلات در صورت از سرگیری سفرهای عمره این عزیزان می‌توانند به این سفر معنوی اعزام شوند.

ایلنا نوشت: ارائه تسهیلات به ودیعه گذاران حج تمتع و عمره مفرده در شعب بانک ملی ایران نیز در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد و اطلاع رسانی‌های لازم از طریق رسانه‌ها و پایگاه اطلاع رسانی این سازمان انجام خواهد پذیرفت.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :