موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/103384 :کد

در جلسه علنی صورت گرفت:

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از پرونده‌های حقوقی ایران و آمریکا

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از پرونده‌های حقوقی ایران و آمریکا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص در مورد پیگیری پرونده‌های حقوقی بین ایران و آمریکا و احکام صادر شده در محاکم موافقت کردند.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص در مورد پیگیری پرونده‌های حقوقی بین ایران و آمریکا و احکام صادر شده در محاکم موافقت کردند.

به گزارش تحلیل ایران، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد تقاضای تحقیق و تفحص از پیگیری پرونده‌های حقوقی مربوط به حقوق دولت و ملت ایران در رابطه با کشور ایالات متحده آمریکا و مقایسه داده‌ها و ستانده‌های این حقوق بر اساس پیگیری‌ها، برنامه‌ها و احکام صادر شده در محاکم بین‌المللی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

 

این تقاضا به امضای ۱۵ نفر از نمایندگان مجلس رسیده و در کمیسیون امنیت ملی با حضور مجید انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهور و طلایی‌نیک معاون حقوقی وزارت دفاع مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسیده بود.امروز نیز پس از دفاعیات حشمت‌الله فلاحت‌پیشه طراح این تحقیق و تفحص به تصویب صحن علنی مجلس رسید.نمایندگان با ۱۸۲ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در مجلس این تحقیق و تفحص را به تصویب رساندند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :