موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103466 :کد

نظامیان سومالی

نظامیان سومالی با الشباب در نزدیکی پایتخت درگیر شدند

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۹
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -نظامیان سومالی با الشباب در نزدیکی پایتخت درگیر شدند

نظامیان سومالی روز سه شنبه با تروریست های الشباب در شهر مهم افجویی واقع در ۳۰ کیلومتری شمال غربی موگادیشو (پایتخت) به شدت درگیر شدند.

نظامیان سومالی روز سه شنبه با تروریست های الشباب در شهر مهم افجویی واقع در 30 کیلومتری شمال غربی موگادیشو (پایتخت) به شدت درگیر شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران فرانسه از موگادیشو، یک مقام امنیتی محلی در عین حال از انفجار خودروی بمب گذاری شده در شهر افجویی خبر داد.


ساکنان محلی نیز گفتند که هدف انفجار خودروی بمب گذاری شده، قرارگاه پلیس بوده است.
در همین حال، گروه تروریستی الشباب با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شهر افجویی را بار دیگر اشغال کرده است.


الشباب چند سال پیش این شهر را اشغال کرده و سپس از دست داده بود.
خبرگزاری رویترز نیز روز سه شنبه در گزارشی با اشاره به درگیری بین نظامیان سومالی و الشباب، از برخورد خودروی بمب گذاری شده به قرارگاه پلیس در شهر افجویی و کشته شدن دستکم چهار افسر پلیس در جریان آن خبر داد.


«نور عثمان» مقام پلیس سومالی به رویترز گفت: تروریست های زیادی وارد شهر افجویی شده اند و درگیری شدیدی در این شهر جریان دارد.


الشباب که از سال 2007 برای براندازی دولت سومالی می جنگد، در سال 2011 و پس از آن کنترل پایتخت و چند پایگاه دیگر خود همچون شهر افجویی را از دست داد.


ایرنا نوشت: الشباب به طور معمول حملاتی را در موگادیشو انجام می دهد. این گروه تروریستی که متحد القاعده است، پنج سال پیش از پایتخت سومالی بیرون رانده شد، با این حال به حملات خود علیه نیروهای دولتی، نظامیان و غیرنظامیان و اهداف خارجی ادامه می دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :