موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103477 :کد

سر کرده ارشد داعش

هلاکت دو سر کرده ارشد داعش در عراق

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -هلاکت دو سر کرده ارشد داعش در عراق

رسانه های روسیه از هلاکت دو سر کرده ارشد گروه تروریستی داعش در عراق خبر دادند.

رسانه های روسیه از هلاکت دو سر کرده ارشد گروه تروریستی داعش در عراق خبر دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  تعدادی از رسانه های روسیه از جمله خبرگزاری روسیا سگودنیا، روز سه شنبه از کشته شدن « سالم ابوخلف رقیه» مسئول اموراعمال مجازات های داعش و «حامد دیش» مسئول امورمالی این گروه تروریستی تکفیری خبر دادند.


دراین گزارش ها به نقل از دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع عراق گفته شده است که هلاکت این دو فرد داعشی بر اثر آتش توپخانه ارتش عراق بوده است.


دو سر کرده داعشی درحال فرار در نزدیکی روستایی به نام «واعی» درغرب موصل کشته شدند.
ارتش عراق از روزدوشنبه به دستور حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق عملیات گسترده خود را برای کنترل شهر موصل به عنوان دومین شهر بزرگ عراق آغاز کرد.


براساس برنامه های اعلام شده نیروهای عمل کننده درتلاش هستند از 6 محور محاصره موصل را تکمیل کنند و سپس وارد شهر شوند.


نیروهای عراقی با هماهنگی بی سابقه درحالی دومین روزعملیات موصل را پشت سر می گذارند که در پیشروی های خود نه تنها گروه تروریستی داعش که همه را غافلگیر کردند، بطوری که در کمتر از 48 ساعت، بیش از 20 روستا،3 بخش و یک مرکز شهر را به تصرف خود در آوردند.


رسانه های روسی از امکان فرار تروریست های داعشی گرفتار شده در موصل به سوریه خبر داده اند که در آن صورت وضعیت مناطق شرقی سوریه متشنج تر خواهد شد.


سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با حساس خواندن عملیات علیه گروه تروریستی داعش در منطقه موصل اعلام کرد که اقدام های لازم برای جلوگیری از ورود تروریست های فراری به سوریه اجرا می شود.


 لاوروف روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: موصل شهر بزرگی با جمعیت 1،5 میلیون نفری است که عملیات آزاد کردن آن را با دقت زیر نظر داریم، زیرا همگی علاقه مند به شکست گروه تروریستی داعش هستیم.


وی ادامه داد: محاصره موصل برای عملیات ضد داعشی کامل نیست که امیدوارم دلیل آن بی علاقگی به انجام این اقدام نباشد.


وی افزود : گذرگاه بر جای مانده پیرامون موصل سبب بروز این احتمال شده است که اعضای داعش از عراق و موصل خارج و وارد سوریه شوند. درحال بررسی وضعیت هستیم تا در صورت وقوع چنین شرایطی تصمیم گیری های سیاسی و نظامی لازم صورت گیرد.


ایرنا نوشت: وزیر خارجه روسیه گفت امیدواریم آمریکا و ائتلاف نظامی وابسته شریک درعملیات آزاد کردن موصل نیز به احتمال فرار داعشی ها از این شهر و ورود به سوریه توجه کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :