موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/103519 :کد

بمناسبت سالگرد ارتحال مهدوی کنی(ره)

عالم مجاهد آیت الله مهدوی کنی ازسرمایه‌های بزرگ انقلاب بود

  چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -عالم مجاهد آیت الله مهدوی کنی ازسرمایه‌های بزرگ انقلاب بود

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی به مناسبت سالگرد رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی در پیامی نوشت که آیت‌الله مهدوی‌کنی همه وقت در موضع یک عالم بیدار و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی به مناسبت سالگرد رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی در پیامی نوشت که آیت‌الله مهدوی‌کنی همه وقت در موضع یک عالم بیدار و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در آستانه دومین سالگرد رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره)، با صدور پیامی ضمن پاسداشت خدمات ارزنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی، یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت.

متن کامل پیام آیت‌الله جنتی به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

قال رسول‌الله(ص):«العلماء مصابیح الارض و خلفاء الانبیاء و ورثنی و ورثة الانبیاء»؛کنزالعمال/28677.

عالم مجاهد و پارسا مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) بی شک از سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی بود که حیات نورانی و پر برکت خویش را در راه نشر و اعتلای معارف اهل بیت «علیهم‌السلام» و ترویج مبانی امام و انقلاب، صرف نمود و منشأ برکات فراوانی برای مجامع علمی، حوزه‌ علمیه تهران و مردم شریف ایران اسلامی بود. آن عالم مبارز و با اخلاص که از شاگردان و معتمدان امام راحل «قدس سره‌الشریف» بود، پیش از انقلاب با تحمل زندان، تبعید و شکنجه‌های رژیم طاغوت و پس از پیروزی نهضت اسلامی، همواره در پشتیبانی از نظام اسلامی و حمایت عملی از امام خمینی«رحمة‌الله علیه» و مقام معظم رهبری«مدظله‌العالی»، تلاش و جدیت داشت.

مقام معظم رهبری پس از رحلت آن عالم فرزانه به حق فرمودند «آیت‌الله آقای حاج شیخ محمّدرضا مهدوی‌کنی «رضوان‌الله علیه» آن یار صادق و وفادار امام و آن عالم بزرگوار از جمله‌ نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت تمام نقش‌آفرینی کرد».

آن فقیه بصیر از بدو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در عرصه‌های گوناگون علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در مناصب مهم سرپرستی کمیته انقلاب اسلامی، وزارت کشور، نخست وزیری، امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان رهبری؛ همه جا و همه وقت در موضع یک عالم بیدار و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی را به حیطه‌ فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد و با تأسیس دانشگاه امام صادق «علیه‌السلام» توفیق یافت نیروهای مؤمن و مدیران متعهدی را برای اعتلای جبهه فکری انقلاب اسلامی تربیت نماید.

مجلس خبرگان رهبری اینک در آستانه دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) رئیس فقید این مجلس، ضمن پاسداشت خدمات ارزنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی، یاد و خاطره ایشان را گرامی داشته، علو درجات و رضوان الهی را برای آن مرحوم مسئلت می‌نماید.

احمد جنتی

رئیس مجلس خبرگان رهبری

تسنیم نوشت:آیت‌الله مهدوی کنی در روز 14 خرداد 1393 به دلیل بیماری قلبی به کما رفت و در بیمارستانی در تهران بستری شد. وی ابتدا در بیمارستان بهمن و سپس به مرکز قلب تهران منتقل شد.

مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی 83 ساله ریاست دانشگاه امام صادق را نیز برعهده داشت و دبیر جامعه روحانیت مبارز تهران بود.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 1357، به عنوان سرپرست کمیته انقلاب اسلامی، وزیر کشور، سرپرست نخست وزیری نیز فعالیت کرد.
 
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :