موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/103533 :کد

در جلسه هیات دولت صورت گرفت

ابلاغ قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک

  چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -ابلاغ قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.
 
به گزارش تحلیل ایران ، این قانون در جلسه علنی روز چهارشنبه دهم شهریور ماه 1395 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 24 شهریورماه به تأیید شورای نگهبان رسید.
 
متن این قانون به این شرح است:
 
**قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 
ماده واحده ـ به منظور ایجاد زمینه های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت های پارالمپیک، بین المللی، قاره ای و منطقه ای، با رعایت مقررات بین المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شده و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب 1373/4/19 با اصلاحات بعدی آن قرار می گیرد. اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
 
تبصره1ـ دو نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در کمیته ملی پارالمپیک حضور خواهند داشت.
 
تبصره2ـ از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، کارکنان فعلی و نیز اموال، املاک و تجهیزات و اماکن مربوط به کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک منتزع و به این کمیته منتقل می شوند.
 
تبصره3ـ اصلاحات اساسنامه جاری کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران همزمان به تصویب هیأت وزیران می رسد.
 
میزان نوشت:قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و سه تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریورماه 1395 مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 24 شهریورماه به تأیید شورای نگهبان رسید.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :