موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/103545 :کد

صبح امروز؛

پهلوگیری ناوهای نداجا در سواحل باکو

  چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۸
تعداد بازدید : ۳۹۶   
 تحلیل ایران -پهلوگیری ناوهای نداجا در سواحل باکو

ناو گروه جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناو شکن دماوند و ناو موشک انداز جوشن با پیام صلح و دوستی وارد بندر باکو شد.

ناو گروه جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناو شکن دماوند و ناو موشک انداز جوشن با پیام صلح و دوستی وارد بندر باکو شد.

به گزارش  تحلیل ایران ، ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قبل از ظهر امروز با استقبال فرماندهان ارشد نیروی دریایی جمهوری آذربایجان، سفیر و جمعی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران در این کشور در بندر باکو پهلو گرفت. این ناو گروه متشکل از ناو شکن دماوند و ناو موشک انداز جوشن است که با پیام صلح و دوستی وارد بندر باکو شد.


ناخدا  یکم عرشه «عبدالحسین ظفری»، فرمانده ناوگروه اعزامی از جمهوری اسلامی ایران در  این زمینه گفت: این ناو گروه با   پیام اعلام  صلح و دوستی  به کشورهای ساحلی دریای خزر بخصوص کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان وارد بندر باکو شده است.


وی تبادل نظر درباره حوزه فعالیت کاری بویژه در زمینه ایجاد امنیت در حوزه دریای خزر بدون حضور نیروهای فرا منطقه ای و بیگانه و تلاش برای گسترش روابط و بسترسازی برای هرنوع فعالیت اقتصادی در منطقه خزر را از برنامه های سفر این ناو گروه اعلام کرد و  افزود: در این خصوص در نشست فرماندهان نیروی دریایی کشورهای  ساحلی دریای خزر در سال ۱۳۹۴ در سن پترز بورگ هم تفاهم نامه ای به امضا رسیده است.


مهر نوشت:این نخستین ناو گروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  است که به جمهوری آذربایجان  اعزام شده است و به مدت سه روز در این کشور حضور خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :