موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103563 :کد

دفتر سازمان ملل در افغانستان:

افزایش تلفات غیرنظامی در حملات هوایی نظامیان افغان و خارجی

  چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۷
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -افزایش تلفات غیرنظامی در حملات هوایی نظامیان افغان و خارجی

بر اساس گزارش دفتر سازمان ملل در افغانستان حملات هوایی نظامیان افغان و خارجی ۷۲ درصد از تلفات غیرنظامیان در ۹ ماه گذشته را تشکیل می‌دهند.

 بر اساس گزارش دفتر سازمان ملل در افغانستان حملات هوایی نظامیان افغان و خارجی ۷۲ درصد از تلفات غیرنظامیان در ۹ ماه گذشته را تشکیل می‌دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حملات هوایی نظامیان افغان و خارجی در مناطق مختلف افغانستان تلفات غیرنظامیان را نسبت به سال گذشته در این کشور 72 درصد افزایش داده است. نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یونا) در گزارشی از 9 ماه نخست سالجاری میلادی اعلام کرد که در این مدت 2562 غیرنظامی کشته و 5835 تن دیگر زخمی شده‌اند.در این گزارش همچنین از افزایش تلفات کودکان از سال 2013 تاکنون ابراز نگرانی کرده است.


 این نهاد 2461 مورد از تلفات کودکان را ثبت کرده است که از این میان 639 کودک کشته و 1822 کودک دیگر زخمی شده‌اند.همچنین در این گزارش 877 مورد از تلفات زنان ثبت شده است.در 9 ماه گذشته 240 زن کشته و 637 تن دیگر زخمی شده‌اند.یوناما 1897 مورد تلفات غیرنظامی شامل 623 کشته و 1274 زخمی را ثبت کرده است که توسط نیروهای طرفدار دولت صورت گرفته است که این رقم 42 درصد به نسبت سال گذشته افزایش داشته است.


تسنیم نوشت: همچنین بر اساس این گزارش، 292 نفر از اول ژانویه تا 30 سپتامبر سال جاری میلادی در حملات هوایی نیروهای افغان و آمریکایی کشته شده‌اند.در این حملات هوایی 113 غیرنظامی کشته و 159 تن دیگر زخمی شده‌اند که افزایش 72 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.دفتر سازمان ملل در افغانستان از طرفهای درگیر بار دیگر خواسته است تا از از آسیب به غیرنظامیان پرهیز کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :