موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103576 :کد

رویترز:

استقرار ناوگان دریایی روسیه در سوریه

  چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۱
تعداد بازدید : ۵۰۲   
 تحلیل ایران -استقرار ناوگان دریایی روسیه در سوریه

یک مقام ارشد ناتو روز چهارشنبه حضور کشتی‌های جنگی روس در سواحل سوریه را بزرگترین تحرک دریایی روسیه در چند دهه اخیر دانست.

یک مقام ارشد ناتو روز چهارشنبه حضور کشتی‌های جنگی روس در سواحل سوریه را بزرگترین تحرک دریایی روسیه در چند دهه اخیر دانست.

به گزارش تحلیل ایران، یک مقام ارشد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز چهارشنبه اعزام ناوگان بزرگی از کشتی‌های جنگی روسیه به سمت سوریه را گسترده‌ترین تحرک دریایی مسکو از زمان پایان جنگ سرد توصیف کرد. وی گفت: «این اقدام روسیه گسترده‌ای تحرک نیروی دریایی این کشور از زمان پایان جنگ سرد به شمار می‌آید.»این مقام ناتو گفت روسیه تمام ناوگان شمالی و بخشی از ناوگان بالکان نیروی دریایی‌اش را به سمت سواحل سوریه اعزام کرده است.


فارس نوشت: به گفته وی، این کشتی‌ها حامل مهمات جنگی هستند و ممکن است هدف از اعزام آن‌ها انجام عملیات نهایی برای آزادسازی حلب باشد.این دیپلمات ارشد عضو ناتو گفت: «این یک اقدام دوستانه نیست. ظرف دو هفته آینده، شاهد انبوهی از حملات هوایی به حلب خواهیم بود. این بخشی از راهبرد روسیه برای اعلام پیروزی در آن منطقه است.»روسیه هفته گذشته تنها ناو هواپیمابر خود با نام «کوزنتسوف» را همراه با هفت کشتی جنگی دیگر راهی سواحل سوریه کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :