موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103588 :کد

مناظره ریاست جمهوری 2016 آمریکا

چهارمین مناظره ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آغاز شد

  پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ — ۰۶:۰۰
تعداد بازدید : ۳۳۷   
 تحلیل ایران -چهارمین مناظره ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آغاز شد

چهارمین و آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، بامداد پنجشنبه به وقت تهران در دانشگاه 'نوادا' لاس وگاس واقع در ایالت نوادا و به گردانندگی 'کریس والاس' (Chris Wallace) مجری شبکه خبری فاکس نی

چهارمین و آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، بامداد پنجشنبه به وقت تهران در دانشگاه 'نوادا' لاس وگاس واقع در ایالت نوادا و به گردانندگی 'کریس والاس' (Chris Wallace) مجری شبکه خبری فاکس نیوز آغاز شد.

 
به گزارش تحلیل ایران، آخرین مناظره دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا از ساعت 4:30 دقیقه بامداد روز 19 اکتبر (28 مهرماه) به وقت تهران در حال برگزاری است.

از چهار دور مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سه مورد به نامزدهای دو حزب جمهوریخواه و دمکرات و یک مورد نیز به معاونان آن ها اختصاص یافته است. تاکنون دو مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای حزب دمکرات و جمهوریخواه و تک مناظره مایک پنس معاون ترامپ و تیم کین معاون کلینتون برگزار شده است.

این مناظره ها به ویژه مناظره دوم نامزدها با وقایعی همراه شد که روند آنها را در مسیر خاصی پیش برد. ازجمله رخدادهای تأثیر گذار در این مناظره ها، رسوایی های اخلاقی ترامپ و افشای اسناد ویکی لیکس علیه کلینتون بود. ترامپ در واکنش به انعکاس رسوایی های اخلاقی اش در رسانه های آمریکایی، آن ها را به توطئه علیه خود متهم کرد. کلینتون نیز پس از افشای اسناد ویکی لیکس ،اقدام خود را اشتباه دانست. موضعی که البته نتوانست رقیب او و منتقدانش را در آمریکا متقاعد کند.

*** اتهام تقلب درحوزه های رأی گیری
از دیگر موضوعات مطرح شده در فضای مناظره های انتخاباتی نامزدها این بود که ترامپ در روزهای اخیر، انتخابات پیش رو در آمریکا را به وجود تقلب متهم کرد.

وی در توئیت خود دراین زمینه نوشت: حوزه های رأی گیری با توجه به عملکرد رسانه هایی آمریکایی برای پیروزی هیلاری کلینتون صد در صد با تقلب همراه است؛ اتهاماتی که با واکنش باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا مواجه شد.

** آزمایش دوپینگ از هیلاری کلینتون
نامزد حزب جمهوریخواه همچنین رقیب دمکرات خود را با درخواست 'آزمایش دارو' به چالش کشاند و او را به استفاده از دارویی هایی که درجریان مناظره ها سرپا نگاهداشته است، متهم کرد.

** نظرسنجی ها
نتایج نظرسنجی ها پس از دو مناظره نامزدها نشان داد که هیلاری کلینتون در هر دو مناظره قبلی توانست پیشتازی خود بر رقیب جمهوریخواهش را حفظ کند.
در نخستین مناظره دو نامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا که در 26 سپتامبر (پنجم مهرماه) در دانشگاه «هافسترا» (Hofstra) در «همپستید» (Hempstead) ایالت نیویورک برگزار شد، بنابر نظرسنجی شبکه تلویزیونی سی ان ان که این شبکه تلویزیونی از سوی ترامپ متهم به گرایش به سوی دمکرات هاست، هیلاری کلینتون با 62درصد آرا در برابر 27درصد آرای دونالد ترامپ پیروز این مناظره بود.

'دیوید اندلمن' (David Andelman) مفسر و مقاله نویس نشریه آمریکایی 'یو.اس.ای تودی' در تفسیری پیرامون دومین مناظره ریاست جمهوری 2016 آمریکا که دربامداد دوشنبه 19 مهرماه به وقت تهران در دانشگاه واشنگتن در شهر 'سنت لوییس' ایالت 'میزوری' برگزار شد؛ گفت که هیچ یک از دونامزد بازنده این مناظره نبودند و درواقع چیزی تغییر نکرد.

دومین مناظره دونامزد ریاست جمهوری پس از انتشار یک فایل ویدیویی 90 ثانیه ای از بدگویی های دونالد ترامپ درباره زنان که مربوط به سال 2005 میلادی بود، برگزار شد.

پس از دومین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا ، رسانه های این کشور اعلام کردند که کلینتون در نظرسنجی ها همچنان پیشتاز است .

طبق این گزارش ها، هیلاری کلینتون در نظرسنجی سی ان ان که در روزهای 17 تا 22 مهرماه به عمل آمد با کسب 47 درصد آرا در برابر 39 درصد آرای ترامپ، برتری خود را حفظ کرد، درهمین حال در نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و شبکه خبری 'ای.بی.سی نیوز' که در روزهای دهم تا سیزدهم ماه اکتبر (19 تا 22 مهرماه) به عمل آمد، کلینتون با 47درصد آرا و تنها با اختلاف چهار درصد آرا از ترامپ پیشتاز بود.

انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا برای تعیین چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور قرار است هشتم ماه نوامبر برابر با 18 آبان ماه برگزار شود.

** سومین مناظره دو نامزد نیز بدون دست دادن آغاز شد
هردو نامزد بدون دست دادن به یکدیگر در جایگاه سخنرانی خود قرار گرفتند.
آخرین مناظره به میزبانی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آغاز شده است.
در دومین مناظره نیز هر دو نامزد بدون دست دادن با یکدیگر برنامه را آغاز کردند.

ایرنا نوشت: تا سه هفته دیگر یکی از این دو نامزد قرار است رئیس جمهوری آمریکا شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :