موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/103602 :کد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس

در کمیسیون مجلس تبدیل خوی به منطقه ویژه اقتصادی بررسی می شود

  پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -در کمیسیون مجلس تبدیل خوی به منطقه ویژه اقتصادی بررسی می شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل خوی به منطقه ویژه اقتصادی در این کمیسیون بررسی می شود و تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا این امر را برای رای گیری در صحن علنی مجلس مطرح کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل خوی به منطقه ویژه اقتصادی در این کمیسیون بررسی می شود و تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا این امر را برای رای گیری در صحن علنی مجلس مطرح کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا پورابراهیمی چهارشنبه شب در جلسه کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در شهرستان خوی برگزار شد، افزود: این شهرستان به علت هم مرز بودن با کشور ترکیه و ظرفیت های صنعتی و تجاری قابل توجه، ظرفیت ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد که باید در این راستا برنامه ریزی شود.

 

وی اضافه کرد: نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، بررسی قابلیت تبدیل شدن خوی به منطقه ویژه اقتصادی را به صورت کارشناسی انجام داده است و می توانیم در زمان بررسی لایحه دولت درباره مناطق ویژه اقتصادی، موضوع خوی را پس از بررسی در کمیسیون اقتصادی، در صحن علنی مجلس مطرح کنیم.


پورابراهیمی بیان کرد: خوی در تولید تخمه آفتابگردان جایگاه ممتازی در کشور دارد و واردات تخمه به این شهرستان آسیب های جدی وارد کرده است که می توان با اختصاص تعرفه برای این محصول تا حدودی از کشاورزان حمایت کرد.


وی مشکل استفاده بیش از حد از آب در حوزه کشاورزی خوی را یادآوری کرد و افزود: 95درصد آبیاری خوی به روش سنتی است که باید برای بازدهی بیشتر محصولات کشاورزی و جلوگیری از هدررفت آب، روش آبیاری مدرن در این شهرستان انجام شود.


وی با اشاره به وجود مشکل رونق صنایع در آذربایجان غربی اظهار کرد: واحدهای تولیدی نیمه راکد و نیمه فعال این استان باید با تخصیص اعتبار فعال شده و واحدهای تولیدی جدید که نیازمند منابع بانکی هستند، به صورت کارشناسی بررسی شوند.


 اولین سفر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مشهد بوده و دومین سفر این اعضاء به شهرستان خوی انجام گرفته است.


ایرنا نوشت: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از روز گذشته (28 مهرماه) به مدت چهار روز جلسات خود را در آذربایجان غربی برگزار خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :