موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103614 :کد

پیامهای ضدیهودی اینترنتی

پیامهای ضدیهودی اینترنتی در آمریکا در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت

  پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -پیامهای ضدیهودی اینترنتی در آمریکا در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت

افزایش پیامهای ضدیهودی اینترنتی در آمریکا در سال ۲۰۱۶

 افزایش پیامهای ضدیهودی اینترنتی در آمریکا در سال 2016

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک، طبق گزارشی که روز چهارشنبه در نیویورک منتشر شد در سال 2016 پیامهای یهودستیزانه در شبکه اجتماعی توئیتر که بخشی از آنها بر ضد روزنامه نگاران بود، در آمریکا با افزایش چشمگیری همراه بود.

 

نتایج تحقیقاتی که در این زمینه به عمل آمده حاکی از آن است که بسیاری از عاملان این پیامها حمایت خود را از دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده اند.


«اتحادیه ضدافترا» که در زمینه مبارزه با افترا به یهودیان در جامعه آمریکا فعالیت می کند، اعلام کرد از اوت سال گذشته تا ژوئیه امسال در مجموع دو میلیون و 600 هزار توئیت یهودستیز به زبان انگلیسی در یک میلیون و 700 هزار حساب توئیتر منتشر شده است. از میان این پیامها، 19 هزار و 253 مورد بر ضد 800 روزنامه نگار منتشر شده است اما همه این روزنامه نگاران یهودی نبوده اند.


طبق تحقیقاتی که اتحادیه ضدافترا انجام داده است بسیاری از عاملان این پیامها خود را حامیان خودجوش دونالد ترامپ معرفی کرده و وفاداری خود را به آرمان سفیدپوستان ملی گرای آمریکا اعلام کرده اند.


محققان اتحادیه ضدافترا در بررسیهای خود به این نتیجه رسیدند که شمار توئیت های یهودستیز در فاصله فوریه تا ژوئیه امسال افزایش چشمگیری داشته است.


شمار این پیامها سیزدهم مارس امسال و چند روز پس از آن به اوج خود رسید. در آن روز دونالد ترامپ ،برنی ساندرز نامزد انتخابات مقدماتی دموکراتها را متهم کرد با گفتار و رفتار خود طرفدارانش را به مختل کردن نشست های انتخاباتی وی ( ترامپ) تحریک می کند.


اتحادیه ضد افترا یک سازمان غیردولتی بین‌المللی است که مرکز آن در شهر نیویورک است این اتحادیه که خود را یک سازمان حمایت از حقوق بشر در آمریکا قلمداد می‌کند، مهم‌ترین وظیفه خود را مقابله با یهودستیزی ، حمایت از حقوق مدنی شهروندان و مقابله با نژادپرستی و نفرت‌پراکنی تعریف کرده است.

 

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: اتحادیه ضد افترا در سال 1913 میلادی توسط سازمانی یهودی تاسیس شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :