موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103679 :کد

تحریم روسیه

اولاند: اتحادیه اروپا گزینه تحریم های روسیه را حفظ کند

  پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۱
تعداد بازدید : ۳۰۶   
 تحلیل ایران -اولاند: اتحادیه اروپا گزینه تحریم های روسیه را حفظ کند

فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه گفت: اتحادیه اروپا باید گزینه تحریم ها علیه روسیه را به دلیل نقش این کشور در بمباران شهر حلب سوریه حفظ کند.

فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه گفت: اتحادیه اروپا باید گزینه تحریم ها علیه روسیه را به دلیل نقش این کشور در بمباران شهر حلب سوریه حفظ کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، اولاند این اظهارات را امروز (پنجشنبه) در بدو ورود به نشست سران اتحادیه اروپا مطرح کرد و افزود: تا زمانی که به آتش بس احترام گذاشته نمی شود و قصد ویرانی شهر حلب سوریه وجود دارد، همه گزینه ها باید روی میز باشند.


رئیس جمهوری فرانسه در بخش دیگری از اظهاراتش در بدو ورود به نشست سران، به «ترزامی» نخست وزیر انگلیس هشدار داد اگر به دنبال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت سخت) است، مذاکرات در این زمینه نیز دشوار خواهد بود.


وی گفت: من به صراحت کامل گفته ام خانم «می» به دنبال برگزیت بدون توافق است، پس مذاکرات دشوار خواهد بود.


اولاند درباره نقش خانم می در نشست سران اتحادیه اروپا گفت وی به عنوان یک عضو کامل شرکت می کند.


رئیس جمهوری فرانسه خاطرنشان کرد: نخست وزیر انگلیس هنوز ماده 50 پیمان لیسبون (به عنوان آغاز مذاکرات) را فعال نکرده و از این رو در همه مذاکرات شریک است.


نخست وزیر انگلیس در بدو ورود به نشست سران اتحادیه اروپا که از زمان همه پرسی خروج کشورش از این اتحادیه برای نخستین بار انجام می شود، اظهار داشت که کشورش بدون شک در حال خروج از اتحادیه اروپاست اما مادام که عضو اتحادیه است به نقش کامل خود در چارچوب این نهاد اروپایی ادامه خواهد داد.


نشست سران 28 عضو اتحادیه اروپا در حالی از عصر امروز (پنجشنبه) در بروکسل آغاز شده که نحوه تعامل با روسیه و نقش این کشور در بحران سوریه موضوع اصلی آن را تشکیل می دهد.


در این نشست همچنین قرار است درباره مساله مهاجرت و تجارت نیز گفت و گو شود اما انتظار می رود موضوع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به موضوعی چالش برانگیز بدل شود.


همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در 23 ژوئن (سوم تیر) برگزار شد و 51.9 درصد از رای دهندگان حمایت خود را از خروج کشورشان از اتحادیه اروپا ابراز کردند.


ایرنا نوشت : ترزا می در تاریخ 11 مهر همزمان با کنفرانس سراسر حزب محافظه کار در بیرمنگام از اجرایی کردن ماده 50 پیمان لیسبون و شروع مذاکرات برگزیت تا پایان ماه مارس خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :