موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قاچاق

a/103680 :کد

موبایل قاچاق

عرضه موبایل قاچاق با گارانتی اینتل در بازار

  پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۳
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -عرضه موبایل قاچاق با گارانتی اینتل در بازار

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ، ارتباطی و لوازم خانبی ، گوشی های تلفن همراه عرضه شده با گارانتی اینتل را قاچاق اعلام کرد.

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ، ارتباطی و لوازم خانبی ، گوشی های تلفن همراه عرضه شده با گارانتی اینتل را قاچاق اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران غلامحسین کریمی خراسانی با اشاره به الزام صدور برگه فروش رسمی برای گوشی تلفن همراه از سوی فروشنده برای مصرف کننده افزود: در این برگه ، ثبت کد 15 رقمی و مهر فروشگاه الزامی است.

وی ارسال کد 15 رقمی به سامانه 30008887 و دریافت تأیید آن را نشان دهنده قانونی بودن تلفن همراه دانست و گفت: واحدهای صنفی تمایلی به فروش کالای قاچاق ندارند اما قاچاق 90 درصدی این کالا ، مراکز عرضه را با مشکل مواجه کرده است.

کریمی با اشاره به اینکه با تأمین زیرساخت ها و کمک سازمان های دولتی می توان تا پایان سال حجم قاچاق گوشی تلفن همراه را به 5 درصد رساند ، تصریح کرد: در صورت رفع موانع ، وارد کنندگان آماده واردات گوشی تلفن همراه به صورت رسمی و تأمین نیاز بازار هستند.

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ، ارتباطی و لوازم جانبی گفت: گوشی های تلفن همراه قانونی باید در سامانه ثبت سفارش سازمان صنعت ، معدن و تجارت و گمرک درج شده باشد تا با استعلام از این سامانه بتوان از عرضه و خرید گوشی های قاچاق جلوگیری کرد.

خبرگزاری صدا وسیما نوشت : وی ارائه برگ سبز را از دیگر الزامات عرضه گوشی تلفن همراه دانست و ادامه داد : این برگه نشان دهنده طی شدن مراحل قانونی ورود این کالا و تأیید صلاحیت آن از نظر فنی و پشتیبانی است.

خبرگزاری صدا وسیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :