موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103709 :کد

یک منبع آگاه :

بازداشت گروهی از شیعیان در ایالت مالزی

  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -بازداشت گروهی از شیعیان در ایالت مالزی

پلیس اسلامی ایالت 'جوهور بارو' مالزی پنجشنبه شب ۳۵ شیعه را هنگام برگزاری دعای کمیل بازداشت کرد.

پلیس اسلامی ایالت 'جوهور بارو' مالزی پنجشنبه شب 35 شیعه را هنگام برگزاری دعای کمیل بازداشت کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از، یک منبع آگاه روز جمعه اعلام کرد پلیس پنجشنبه شب با بستن محل تجمع گروهی از شیعیان در ایالت جنوبی 'جوهور بارو' که دعای کمیل می خواندند، آنها را بازداشت کرد. انتظار می رود دادگاه شریعت این ایالت مالزی این افراد را امروز محاکمه کند.پلیس مذهبی ایالت مالاکا نیز ماه جاری میلادی دو نفر شامل یک پدر و پسر را در شب عاشورای حسینی به اتهام برنامه ریزی برای عزاداری دستگیر کرد.

 

براساس قانون شریعت مصوب سال 1991 میلادی اگر این دو گناهکار شناخته شوند به پرداخت بیش از یکهزار و 200 دلار یا سه سال زندان و یا هر دو محکوم خواهند شد.پلیس همچنین 30 شیعه پاکستانی را که در مالزی زندگی می کردند در شب عاشورا به اتهام تجمع در حومه کوالالامپور بازداشت کرد. 22 نفر از این افراد به دادگاه شریعت انتقال یافتند.


ایرنا نوشت: پس از این بازداشت ها گروهی از فعالان مالزی موسوم به 'جی 25' از رهبران این کشور خواستند به شیعیان اجازه داده شود مناسک مذهبی خود را آزادانه و طبق قانون اساسی فدرال و یک بیانیه بین المللی که سال 2004 رهبران مالزی از جمله 'عبدالله احمد بداوی' نخست وزیر سابق این کشور آن را امضاء کردند، انجام دهند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :