موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103717 :کد

بر اساس گزارش:

سوئد، میزبان تروریست‌های داعش

  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -سوئد، میزبان تروریست‌های داعش

مقامات سوئد تاکید دارند که با تروریست‌های داعش در این کشور مانند مجرمین برخورد خواهد شد.

مقامات سوئد تاکید دارند که با تروریست‌های داعش در این کشور مانند مجرمین برخورد خواهد شد.


 به گزارش تحلیل ایران، مسئولین محلی شهر لوند سوئد گفتند که از این عده و دیگر عناصر گروه های افراطی، استقبال خواهد شد تا بتوانند بازپروری شوند.آنان به اشاره به اینکه به این تروریست ها برای تحصیل و استخدام کمک خواهد شد، خاطر نشان ساختند که هدف از این اقدام تلاش برای ادغام این تروریست های بازگشته به کشور در جامعه و جلوگیری از تبدیل دوباره آنان به تروریست است.    

آنا گوستراند هماهنگ کننده شهرداری لوند در زمینه مبارزه با افراط گرایی و خشونت گفت که پیشنهاد استقبال و بازپروری آنان جنجالی است اما باید با همان شیوه ای بررسی شود که با جنایتکاران تواب و وابستگان به جنبش های نئونازی بررسی شده است. پژوهش های اخیر حاکیست که عمده اروپایی هایی که به داعش ملحق شده اند، دارای پرونده و همچنین سابقه جنایت بوده و تحت تاثیر تبلیغات این گروه قرار داشته اند. داعش هم آن دسته از جوانان اروپا را هدف قرار داد که به دنبال رهایی از جوامع غرب بودند.   

میزان نوشت: گفتنی است، از مجموع 300 عضو سوئدی تبار گروه های افراطی 140 نفر از سوریه و عراق به سوئد بازگشته اند.بنا بر اعلام العالم در همین حال، کشورهای غربی همزمان با آغاز عملیات آزادسازی موصل، اقدام به بررسی موضوع بازگشت تروریست ها کرده اند. برخی از گزارش های موجود حاکیست که یک پنجم یا حدود 3700 نفر از تروریست های خارجی عضو گروه های افراطی، مقیم یا دارای تابعیت اتحادیه اروپا هستند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :