موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103731 :کد

حملات انتحاری عراق

جزئیات جدید از حملات انتحاری داعش به کرکوک

  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۳۷۴   
 تحلیل ایران -جزئیات جدید از حملات انتحاری داعش به کرکوک

یک منبع امنیتی استان کرکوک عراق اعلام کرد عناصر مسلح و انتحاری داعش به چند ساختمان نهادهای امنیتی در این استان حمله کردند. اما نیروهای امنیتی توانستند امنیت این مراکز را حفظ نموده و شماری از تروریست ه

یک منبع امنیتی استان کرکوک عراق اعلام کرد عناصر مسلح و انتحاری داعش به چند ساختمان نهادهای امنیتی در این استان حمله کردند. اما نیروهای امنیتی توانستند امنیت این مراکز را حفظ نموده و شماری از تروریست ها را به هلاکت برسانند.

 

به گزارش تحلیل ایران این منبع در گفتگو با پایگاه عراقی سومریه نیوز گفت شماری از عناصر مسلح و انتحاری داعش بامداد امروز جمعه با هدف به کنترل درآوردن ساختمان سابق اداره کل پلیس کرکوک در خیابان المحکمه در مرکز این شهر، به آن حمله کردند. اما نیروهای حراست و نگهبانی این مرکز توانستند از ورود مهاجمان به آن خودداری کنند. در نتیجه یک انتحاری که نتوانسته بود وارد ساختمان شود خودش را منفجر کرد. 


منبع مذکور افزود شمار دیگری از عناصر مسلح به یک ساختمان امنیتی در محله 90 در مرکز کرکوک حمله و اقدام به تیراندازی و پرتاب نارنجک به سوی ساختمان کردند. پس از آن نیروهای حراست با تروریست ها درگیر شدند و توانستند حمله تروریست ها را ناکام بگذارند.


به گفته این منبع عراقی که خواست نامش فاش نشود عناصر مسلح وابسته به داعش همچنین به دو مرکز پلیس در محلات حزیران و دمیر واقع در جنوب کرکوک حمله کردند. اما نگهبانان این مراکز توانستند پس از درگیری شدید با مهاجمان حملات آنها را ناکام بگذارند. همچنین یک انتحاری پس از ناکامی در ورود به ساختمان مرکز پلیس، خودش را در نزدیکی آن منفجر کرد.


العالم نوشت : این منبع با اشاره به استقرار نیروی پلیس کرکوک و اتخاذ تدابیر امنیتی شدید در بیشتر خیابان های این شهر تأکید کرد که وضعیت امنیتی شهر تحت کنترل نیروی نظامی و امنیتی است و تاکنون سه تروریست مهاجم به هلاکت رسیده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :