موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103763 :کد

کرملین

دیمیتری پسکوف: آتش بس حلب با حمله جنگجویان لغو می شود

  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -دیمیتری پسکوف: آتش بس حلب با حمله جنگجویان لغو می شود

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین پس از اعلام افزایش سه روزه آتش بس در حلب، گفت: پایداری توقف حمله ها به اقدام های جنگجویان بستگی دارد و اگر عملیات خصمانه انجام دهند، شرایط تغییر می کند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین پس از اعلام افزایش سه روزه آتش بس در حلب، گفت: پایداری توقف حمله ها به اقدام های جنگجویان بستگی دارد و اگر عملیات خصمانه انجام دهند، شرایط تغییر می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران  روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که زمان آتش بس موقت بنا به ملاحظات انسانی تا دوشنبه آینده تمدید شده است و اگر گروه تروریستی جبهه النصره آن را نقض کند، در آینده نیز امکان تداوم آن وجود دارد.


ایتارتاس به نقل از دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین نوشت: خروج جنگجویان از حلب به کندی انجام می شود و تمدید آتش بس با توجه به تغییر شرایط عملی می شود که ممکن است بدتر شود.


وی با غیر قابل قبول خواندن روند کند خروج جنگجویان از حلب، افزود: شرایط آتش بس به ادامه روند تامین امنیت کاروان های کمک های انسانی و همچنین رویکرد جنگجویان بستگی دارد.


سخنگوی کاخ کرملین اظهار کرد: اکنون باید این موضوع در نظر گرفته شود که آیا آتش بس از سوی گروههای جنگجو به عنوان فرصتی برای تجدید قوا استفاده می شود یا خیر؟


پسکوف در پاسخ به این پرسش که آیا مسکو برای تمدید آتش بس به سازمان ملل قول داده است؟ اظهار کرد: چگونگی وضعیت در آینده تعیین کننده این مساله خواهد بود.


در جریان آتش بس که از ساعت هشت بامداد دیروز برقرار شده، افزون بر توقف حمله های هوایی روسیه علیه مواضع نروریست ها، واحدهای نظامی سوریه نیز برای تسهیل در خروج جنگجویان و ساکنان محلی از حلب، عقب نشسته اند.


جنگجویانی که ازطریق دو گذرگاه تعیین شده خارج می شوند با اتوبوس های ویژه به منطقه ادلب که تحت کنترل تروریست ها و گروههای مسلح موسوم به معارضان همپیمان تروریست ها قرار دارد، منتقل می شوند.


سرگئی رودسکوی رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه نیز در این باره اعلام کرده است: هدف از برقراری آتش بس، خروج ساکنان منطقه از راهروهای امن، تخلیه مجروحان و همچنین خروج جنگجویان از مناطق شرقی حلب می باشد.


رودسکوی افزود گفت: امیدواریم که آمریکا و ائتلاف وابسته نیز برای خروج معارضان و جنگجویان از شرق حلب تلاش کنند.


مقام نظامی روس خاطرنشان کرد که مطابق برنامه از قبل اعلام شده هواپیماهای روسی و سوری تا فاصله 10 کیلومتری حلب پرواز نمی کنند.


آمریکا و کشورهای همپیمان ضدسوری که شش سال قبل سناریوی ساقط کردن حکومت بشار اسد را با استفاده ابزاری از گروههای تروریستی تحت الحمایه خود کلید زدند در شرایط کنونی برای جلوگیری از شکست تروریست ها در جریان حمله های ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه، بارها خواستار پایان دادن به عملیات ضدتروریستی در حلب شده اند که رد شده است.


ایرنا نوشت: روسیه از مهرماه سال گذشته بر پایه درخواست دولت سوریه با استقرار ده ها فروند بمب افکن، بالگردهای رزمی و مجموعه های شناسایی در پایگاه هوایی حمیمیم این کشور، مواضع گروه های تروریستی بویژه داعش و جبهه النصره را زیر بمباران قرار داده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :