موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103770 :کد

فرمانده لشکر بدر عراق؛

کرکوک تحت کنترل است

  شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۲
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -کرکوک تحت کنترل است

فرمانده محور شمال لشکر بدر عراق با اشاره به حملات تروریستی روز جمعه در شهر کرکوک واقع در شمال این کشور گفت: هم اکنون اوضاع در این شهر تحت کنترل نیروهای دولتی و پیشمرگه های کرد قرار دارد.

فرمانده محور شمال لشکر بدر عراق با اشاره به حملات تروریستی روز جمعه در شهر کرکوک واقع در شمال این کشور گفت: هم اکنون اوضاع در این شهر تحت کنترل نیروهای دولتی و پیشمرگه های کرد قرار دارد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران محمد مهدی البیاتی عصر روز جمعه گفت: نیروهای ویژه ضد تروریسم از اقلیم کردستان وارد کرکوک شده و اوضاع در حال کنترل است.حوادث تروریستی کرکوک از ساعت چهار صبح جمعه و در پی بمب گذاری و عملیات انتحاری در برخی ادارات دولتی و پاسگاه های پلیس و نیز نیروگاه برق دبس این شهر رخ داد.


وی در عین حال گفت: هنوز برخی مراکز در اشغال گروه تکفیری تروریستی داعش قرار دارد و عناصر این گروه شماری از اهالی کرکوک را به گروگان گرفته اند. آنها همچنین با اشغال برخی مراکز پلیس و دفاتر احزاب، شماری از افراد وابسته به حزب دمکرات کردستان را نیز به گروگان گرفته اند.


این مقام عراقی اضافه کرد:عناصر داعش در بیش از 10 شهرک حومه کرکوک با خودروهای خود جولان دادند و در تلاش برای برقراری کمین های انفجاری بودند که این حملات دفع شده و در تاکنون نیروهای دولتی به همراه پیشمرگه های کرد، حدود 50 الی 60 درصد این مناطق را پاکسازی کرده اند و اوضاع آرام شده است.


این فرمانده عراقی افزود: در کرکوک نیز هم اکنون مقررات منع رفت و آمد برقرار است.وی در پاسخ به پرسشی در باره علت حمله داعش به کرکوک، گفت: حملات انتحاری به کرکوک به این دلیل صورت گرفته که داعش اخیراً شکست بزرگی در منطقه متحمل شده و می خواهد توجه جهانیان را از موصل به کرکوک منحرف کند.به نظر می رسد که این حمله همچنین پیامی به حزب دمکرات کردستان داشته باشد. زیرا کردها در عملیات بزرگ موصل مشارکت دارند.ایرنا نوشت: وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره علت توقف عملیات موصل در برخی محورها گفت: عملیات آزاد سازی موصل متوقف نشده بلکه بر اساس مراحل زمان بندی شده، در حال اجراست.

                               

کرکوک     بعث عراق     موصل     تروریستی     داعش    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :