موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/103784 :کد

توکلی:

اظهاراتی در خصوص سیاست‌ های کلی انتخابات

  شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۲
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -اظهاراتی در خصوص سیاست‌ های کلی انتخابات

احمد توکلی در خصوص سیاست‌های کلی انتخابات اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ این سیاست‌ها، چند محور جدید را باز کردند که با آن برخی از شکاف‌ها پر می‌شود.

 

 
احمد توکلی در خصوص سیاست‌های کلی انتخابات اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ این سیاست‌ها، چند محور جدید را باز کردند که با آن برخی از شکاف‌ها پر می‌شود.
 

به گزارش تحلیل ایران، نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان در آخر هر دوره، تغییراتی را به نفع خود در انتخابات اعمال می‌کردند، افزود: رهبر انقلاب در سیاست های کلی انتخابات این موضوع را بستند و باعث ثبات در قانون انتخابات شدند، ایشان گفتند که دو سوم نمایندگان باید به این تغییرات رای دهند و به این صورت تغییر قانون را دشوار کردند.سومین نکته مهم در سیاست های کلی انتخابات این است که نمایندگان پس از تصویب اعتبارنامه نمایندگی، مصون از تعرض می‌شدند اما رهبر انقلاب فرمودند که ثبات شرایط نیز باید رعایت شود.به این صورت اخراج نمایندگان حین نمایندگی نیز ممکن می شود و امیدواریم که این امر محقق شود.

 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رئیس سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص استفساریه نمایندگان مجلس و محدود کردن اختیارات شورای نگهبان گفت: اگر مجلس صلاح ببیند که رفتار شورای نگهبان در انتخابات به شکل خواصی تغییر کند تا جایی که تعارضی با قانون اساسی نداشته باشد، حق مجلس است . اما در صورت تعارض با قانون، حق مجلس نیست و این موضوع را شورای نگهبان تشخیص می‌دهد. البته ما رهبری داریم که بر همه این موضوع ها نظارت کلی دارد و اگر کسی بخواهد از قدرت خود استفاده نامناسب کند و مسئله مهم باشد، رهبری دخالت خواهد کرد.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :