موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103794 :کد

عراق:

توافق بغداد – آنکارا کذب است

  شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -توافق بغداد – آنکارا کذب است

یک منبع مسئول عراقی اخبار منتشره از سوی مقامات آمریکایی درباره توافق بغداد – آنکارا درخصوص نقش ترکیه در نبرد موصل را تکذیب کرد.

 
یک منبع مسئول عراقی اخبار منتشره از سوی مقامات آمریکایی درباره توافق بغداد – آنکارا درخصوص نقش ترکیه در نبرد موصل را تکذیب کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، یک منبع مسئول عراقی اخبار منتشره از سوی مقامات آمریکایی درباره توافق بغداد – آنکارا درخصوص نقش ترکیه در نبرد موصل را تکذیب کرد.تلویزیون عراق این خبر را به نقل از مسئول عراقی که به نامش اشاره نکرد، بیان کرد.آشتون کارتر وزیر جنگ آمریکا امروز مدعی شده بود که آنکارا و بغداد درباره نقش ترکیه در شهر موصل به توافقی اولیه دست یافته اند. وی نقش ترکیه در نبرد علیه داعش در سوریه و عراق را تایید کرده بود.وزیر آمریکایی همچنین تاکید کرده بود که آمریکا و ترکیه درباره تقویت تلاش مشترک برای شکست نهایی داعش توافق کرده اند.این خبر پس از سفر کارتر به آنکارا و ملاقات با رجب طیب اردوغان رییس جمهور، بن علی یلدریم نخست وزیر و فکری ایشک وزیر دفاع ترکیه اعلام شد.

 
العالم نوشت: پیتر کوک سخنگوی وزارت جنگ آمریکا گفت که طرفین درباره استمرار تماس، هماهنگی و شفاف سازی فعالیت های ائتلاف برای نابودسازی داعش توافق کردند.به دنبال اصرار عجیب ترکیه برای ماندن نیروهایش درخاک عراق و شرکت در نبرد آزاد سازی موصل، مقامات عراقی از جمله حیدر العبادی نخست وزیر عراض، به شدت با اظهارات رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه مخالفت کردند و خواستار خروج نیروهای ترکیه از خاک کشورش شدند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :