موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/103830 :کد

مجلس

هشت وزیر در هفته جاری به کمیسیون های تخصصی مجلس می روند

  شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۱
تعداد بازدید : ۲۸۸   
 تحلیل ایران -هشت وزیر در هفته جاری به کمیسیون های تخصصی مجلس می روند

وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و امور دارایی، نفت، صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات، راه و شهرسازی، کشور و دادگستری هفته جاری در کمیسیون های تخصصی مجلس حضور می یابند.

وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و امور دارایی، نفت، صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات، راه و شهرسازی، کشور و دادگستری هفته جاری در کمیسیون های تخصصی مجلس حضور می یابند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه هفته جاری، طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری و طرح یکسان سازی مزایا، حقوق و امتیازات کارکنان قرارداد معین کارور(اپراتور)های برق با سایر کارمندان پیمانی و رسمی را بررسی می کنند.


بررسی طرح تعیین تکلیف بیمه اعضاء مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز و تحت پوشش قرار گرفتن آنان توسط سازمان تأمین اجتماعی در دستور کار هفته جاری کمیسیون اجتماعی مجلس قرار دارد.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به منظور پاسخگویی به سؤال محمدرضا ابراهیمی نماینده کرمان در روز سه شنبه در این کمیسیون حضور می یابد.


تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق های تابعه و تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز در جلسه روز سه شنبه کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی می شود.

**طیب نیا در در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور می یابد


لایحه اصلاح قانون امور گمرکی در جلسه روز یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.


وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات 11 نماینده در جلسه روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حضور می یابد.


نشست اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران عامل بانکها درخصوص بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و مسائل و مشکلات بانکی در کشور در روز سه شنبه برگزار می شود.

**حضور وزیر نفت در کمیسیون انرژی مجلس


گزارش عملکرد، برنامه و نیز قراردادهای شرکت ملی نفت ایران توسط مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این شرکت در جلسه روز یکشنبه هفته جاری کمیسیون انرژی مجلس قرائت می شود.


وزیر نفت جهت پاسخگویی به سؤالات پنج نماینده در جلسه روز سه شنبه هفته جاری کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی حاضر می شود.

**حضور وزیر صنعت و ارتباطات در کمیسیون صنایع مجلس


اعضای کمیسیون صنایع مجلس در روز یکشنبه از اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) بازدید می کنند.


وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز جهت پاسخگویی به سؤالات دو نماینده در جلسه روز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حضور می یابد.


استماع گزارش عملکرد و برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارتقای صنعت خودرو و بررسی قراردادهای منعقده در حوزه خودرو با کشورهای خارجی و همچنین گزارش وزیر و معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملکرد و برنامه های آتی پیرامون اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله) درخصوص اقتصاد مقاومتی و کسب جایگاه مناسب در منطقه و جهان در حوزه IT در جلسه روز سه شنبه هفته جاری این کمیسیون استماع می شود.

**آخوندی در کمیسیون عمران مجلس حضور می یابد


اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه هفته جاری خود لایحه شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور را با حضور وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بررسی می کنند.


عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی جهت بررسی نتایج بازدید کمیسیون عمران از استان اردبیل با حضور معاونان سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و پاسخگویی به سؤالات 13 نماینده در جلسه روز سه شنبه این کمیسیون حضور می یابند.

**حضور وزرای اقتصاد، کشور و دادگستری در کمیسیون حقوقی مجلس


گزارش عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برنامه های آتی آن توسط ریاست آن ستاد در جلسه روز یکشنبه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بررسی می شود.


بررسی طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق و تفحص در مشاغل حساس مدیریتی و طرح الحاق یک تبصره به ماده(353) قانون آیین دادرسی کیفری درخصوص اجرای علنی دادرسی درباره جرائم اقتصادی در دستور کار روز یکشنبه این کمیسیون قرار دارد.


وزیر دادگستری برای پاسخ به سوال چهار نماینده در جلسه روز سه شنبه هفته جاری این کمیسیون حضور می یابد.


ایرنا نوشت : وزرای اقتصاد و دارایی و کشور نیز برای پاسخ به سوال برخی از نمایندگان در جلسه روز سه شنبه این کمیسیون حاضر می شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :