موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103835 :کد

بمب گذاری

خنثی شدن بمب‌ دست‌ساز در متروی لندن

  شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۰
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -خنثی شدن بمب‌ دست‌ساز در متروی لندن

بر اساس گزارش رسانه‌های انگلیس، مقامات این کشور یک نوجوان را در منطقه "شمال لندن" در پی کشف یک بسته مشکوک در یک قطار مترو این کشور بازداشت کردند.

بر اساس گزارش رسانه‌های انگلیس، مقامات این کشور یک نوجوان را در منطقه "شمال لندن" در پی کشف یک بسته مشکوک در یک قطار مترو این کشور بازداشت کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از روزنامه دیلی میل، بر اساس این گزارش‌ها، یک "بمب واقعی" در یک قطار متروی شهر لندن کشف شده است. ادعا شده که این بمب در راستای یک توطئه گسترده‌تر برای حمله به شبکه حمل و نقل شهر لندن کار گذاشته شده است.


بسته مشکوک حاوی این بمب در یک قطار متروی شهر لندن در روز پنجشنبه کشف شده است. کارشناسان خنثی سازی بمب بلافاصله بعد از کشف آن اقدام به انفجار کنترل شده بسته در ایستگاه متروی نورث گرینویچ کرده و بقایای آن را به منظور بررسی‌های قانونی با خود بردند.


در همین پلیس انگلیس یک روز بعد از کشف این بمب و در روز جمعه طی یک حمله اقدام به دستگیری یک نوجوان ۱۹ ساله در شمال لندن کرد. پلیس قبل از دستگیری، او را در حالی که در خیابانی راه می‌رفت با شوکر مورد حمله قرار داد.


مقامات انگلیس مدعی هستند، این نوجوان را در راستای قانون مبارزه با تروریسم و در ساعت ۱۲:۲۰ ظهر روز جمعه در ناحیه هالووی در شمال لندن بازداشت کردند.


در همین حال وزارت دفاع انگلیس نیز در یادداشتی به کارکنانش هشدار داده که این متهم ممکن است بمب‌های بیشتری کار گذاشته باشد.


در بیانیه وزارت دفاع انگلیس آمده است: افزایش تدابیر امنیتی در نتیجه کشف یک بمب دست ساز واقعی در متروی لندن صورت گرفته است. هنوز مشخص نیست که چه کس یا کسانی بمب را کار گذاشته‌اند و انگیزه آنها چه بوده است. بنابراین ممکن است عامل بمب گذاری برای گذاشتن بمب‌های دیگر در مکان‌های دیگر تلاش کرده باشد. ما با دریافت اطلاعات بیشتر سطح تهدید را بررسی خواهیم کرد.


شاهدان عینی گفتند، روز جمعه افسران پلیس ابتدا فریاد زدند: "پلیس مسلح؛ با ما بحث نکنید" و بعد نوجوان ۱۹ ساله سفید پوست که ریش داشته و سوئیشرت، ژاکت و شلوار جین و کتونی به تن داشته را بازداشت کردند.


ایسنا نوشت : روز پنجشنبه ابتدا مقامات انگلیس اقدام به تخلیه مسافران در ایستگاه متروی نزدیک به ناحیه در شرق لندن کرده و زنگ خطر را به صدا در آوردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :