موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/103901 :کد

حمیدرضا حاجی بابایی:

عادلانه کردن نظام پرداخت حقوق در کمیسیون تلفیق مجلس

  شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۸
تعداد بازدید : ۴۳۸   
 تحلیل ایران -عادلانه کردن نظام پرداخت حقوق در کمیسیون تلفیق مجلس

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس گفت: کمیسیون امروز مصوبه ای داشت که درصورت تصویب درصحن علنی، دولت مکلف می شود در طول برنامه ششم توسعه،حقوق شاغلان وبازنشسته ها رابراساس نظام عادلانه پرداخت کند

 رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس گفت: کمیسیون امروز مصوبه ای داشت که درصورت تصویب درصحن علنی، دولت مکلف می شود در طول برنامه ششم توسعه، حقوق شاغلان و بازنشسته ها را بر اساس نظام عادلانه پرداخت کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حمیدرضا حاجی بابایی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: طبق این مصوبه نظام پرداخت به شکلی می شود که بازنشستگان، شاغلان و مستمری بگیران با توجه به مجموع شرایطی که برای آنان تعریف شده و دارای سمتهای یکسانی هستند و در جاهای مختلف کار می کنند درپایان برنامه ششم تفاوت حقوق آنان نباید بیش از 20 درصد باشد. 


وی اظهار داشت: حدود دو میلیون نفر بازنشستگان کشوری و لشکری در سراسر کشور و همچنین حدود بیش از دو میلیون نفر شاغل در سراسر کشور فعالند و یکی از مهمترین دغدغه ها و ناراحتی های آنان تبعیض در پرداختی هاست.حاجی بابایی گفت: بنابراین با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم پرداختی ها بین بازنشستگانی که با یک سال تفاوت بازنشستگی حقوقشان بعضاً‌ 50 درصد با نفر بعدی متفاوت است، یکسان خواهد شد. 


رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه افزود: کمیسیون دولت را مکلف کرد که در طول برنامه ششم که از سال 1396 تا 1400 است هر سال تغییرات را به شکلی انجام دهد که به سمت عدالت در پرداختی ها نزدیک شویم و در نهایت بتوانیم عدالت قابل قبولی در سراسر کشور داشته باشیم. 

وی گفت: این موضوع هم شامل پرداختی ها می شود و هم شامل همه دریافتی های کارکنان در طول سال و حتی استفاده از امکانات شود. 


حاجی بابایی در ادامه افزود: مصوبه دیگر عصر امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه این است که دولت مکلف شد در طول برنامه ششم توسعه افزایش حقوق ها بر اساس تورم باشد. وی گفت: یعنی تورم به هر میزان که بود به همان میزان نیز حقوق ها افزایش پیدا کند و این گام بسیار بلندی در جهت عدالت اجتماعی در سراسر کشور است. حاجی بابایی افزود: همه دغدغه ها درباره پرداختی ها با تصمیم امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم رفع خواهد شد. 


وی گفت: بازنشستگان و کارکنان ما در سراسر کشور از دو موضوع رنج می برند نخست تبعیض و دوم پایین بودن حقوق است ولی تبعیض در پرداختی ها بیشتر از پایین بودن حقوق آنان را آزار می دهد. حاجی بابایی اظهار داشت: اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم با رأی قاطع یعنی بیش از 90 درصد به مصوبه امروز رأی دادند و قطعاً‌ در صحن علنی نیز رأی خواهد آورد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :