موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103904 :کد

به نقل از نشریه آلمانی:

افزایش ناامنی در اماکن عمومی آلمان

  شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ — ۲۱:۲۶
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -افزایش ناامنی در اماکن عمومی آلمان

بر اساس جدیدترین نظرسنجی موسسه یوگو، اکثر شهروندان آلمانی بر این عقیده‌اند که شرایط امنیتی در اماکن و فضاهای عمومی در کشورشان بدتر شده و در این اماکن احساس ترس و نگرانی روزافزونی دارند.

بر اساس جدیدترین نظرسنجی موسسه یوگو، اکثر شهروندان آلمانی بر این عقیده‌اند که شرایط امنیتی در اماکن و فضاهای عمومی در کشورشان بدتر شده و در این اماکن احساس ترس و نگرانی روزافزونی دارند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه آلمانی "فوکوس"، بر اساس جدیدترین نظرسنجی،  آلمانی ها خود را به صورت روزافزون در اماکن عمومی در معرض تهدید ترور احساس می کنند.بر اساس نظرسنجی موسسه "یوگو" که روزنامه "دی ولت" آن را منتشر کرده است 68 درصد شهروندان آلمانی این احساس را دارند که شرایط امنیتی در اماکن و فضاهای عمومی در دو تا سه سال گذشته تا حدودی یا شدیدا بدتر شده است.


همچنین 68 درصد شهروندان آلمانی بر این عقیده‌اند که به ویژه در ایستگاه های راه آهن و مترو زندگی و اموال آن ها در معرض خطر است. 63 درصد شهروندان این کشور نیز در مراسم و رویدادهای بزرگ در کشورشان احساس ناامنی و ناراحتی می کنند.حدود نیمی از شهروندان آلمانی نیز فرودگاه ها را در معرض تهدید تروریست ها و ناامن احساس می کنند. حدود یک سوم شهروندان نیز پارک ها را ناامن احساس می کنند و در این میان سهم زنانی که احساس ناامنی می کنند نسبت به مردها بیشتر است.


تسنیم نوشت: بدتر شدن شرایط امنیتی را 67 درصد پرسش شوندگان با توجه به زمینه های مهاجرت و 68 درصد نیز بدون زمینه های مهاجرت مورد ارزیابی قرار دادند.بر اساس این بررسی بخصوص دانش آموزان در این باره احساس نگرانی نمی کنند. تنها یک سوم دانش آموزان اظهار داشتند که تعداد موقعیت هایی که در آن ها احساس خطر می کنند به شدت یا تا حدودی افزایش پیدا کرده است.افراد با درآمدهای بالا نیز بیش از افراد با درآمد پایین خود را در معرض خطر احساس می کنند.موسسه یوگو در این بررسی همچنین این مسئله را بررسی کرده است که مذهب افراد تا چه حد بر احساس تهدید و ترس در آن ها تاثیر دارد.


بر این اساس 70 درصد کاتولیک ها یا پروتستانی ها شرایط امنیتی را در حال وخامت می بینند.در بین یهودیان تنها 45 درصد بر این عقیده اند که اماکن عمومی ناامن تر شده است. در بین مسلمانان هم 39 درصد یک تهدید روزافزون را می بینند.در بین محله های مختلف هم احساس ترس و ناامنی در افراد متفاوت بود. بر اساس این بررسی 73 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی در شهر براندبورگ آلمان بر این عقیده بودند که شرایط امنیتی در سال های گذشته در کشورشان بدتر شده است.در شهر هامبورگ تنها 59 درصد چنین احساسی را داشتند.

 

                               

آلمان     امنیت     اماکن     تهدید     هامبورگ    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :