موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103937 :کد

وزیر خارجه مصر:

نقش مصر در حل بحران سوریه

  یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۰
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -نقش مصر در حل بحران سوریه

باید راه‌حل این بحران مبتنی بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی سوریه و حق مردم آن برای ترسیم آینده خودشان باشد.

 

وزیر خارجه مصر با تأکید بر اینکه کشورش برای حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران سوریه تلاش می‌کند، متذکر شد باید راه‌حل این بحران مبتنی بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی سوریه و حق مردم آن برای ترسیم آینده خودشان باشد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «الیوم السابع»، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، روز شنبه بر نقش قاهره در حل و فصل بحران سوریه تأکید کرد.شکری در گفت‌وگویی مطبوعاتی با همتای اسپانیایی خود، گفت: مصر خواهان حل و فصل بحران سوریه براساس حفظ وحدت، تمامیت ارضی این کشور و حق ملت سوریه در ترسیم آینده خودشان است.تسنیم نوشت: شکری تصریح کرد، تحقق این اهداف از طریق گفت‌وگو با سازمان ملل متحد در چارچوب رایزنی مشترک با کشورهای عربی و غربی به منظور نجات مردم سوریه از ویرانی، که حضور گروه‌های تروریستی علت آن بوده، میسر است. «مصر بر دستیابی به راه‌حلی سیاسی و توافق بر سر آن با جامعه جهانی تلاش می‌کند و به ترغیب تمامی گروه‌ها برای خروج از دایره خشونت ادامه خواهد داد.»

 

وزیر خارجه مصر تأکید کرد که کشورش به مسئولیت‌های اخلاقی خود در این زمنیه پایبند است و با شرکایش برای حل بحران سوریه تلاش می‌کند. «اروپایی‌ها به دلیل افزایش شمار مهاجران و پناهندگان، به مصر کمک‌هایی ارائه دهند. نیروهای مسلح مصر به نقش خود در جلوگیری از افزایش فزاینده شمار مهاجران و نجات آنها از افتادن در دام باندهای مهاجرت غیرقانونی عمل می‌کنند.»از سوی دیگر، وزیر خارجه اسپانیا گفت: «به دلیل وجود فقر و جنگ، مشکل آوارگی و مهاجرت غیرقانونی ممکن است در دوره‌های بعدی استمرار یابد و کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند نقشی بزرگ برای حل این معضل ایفا کنند.»

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :