موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/103952 :کد

تصویب شد؛

امانت‌داری به شرایط احراز پست مدیرعاملی بانک‌ها اضافه شد

  یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -امانت‌داری به شرایط احراز پست مدیرعاملی بانک‌ها اضافه شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع ایراد شورای نگهبان وساقت و امانت را به شرایط تعیین مدیرعامل و هیات مدیره بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری اضافه کردند.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع ایراد شورای نگهبان وساقت و امانت را به شرایط تعیین مدیرعامل و هیات مدیره بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری اضافه کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.نمایندگان با تصویب بندی خواستار ابقای آن در لایحه شدند. کمیسیون برنامه و بودجه برای رفع ایراد شورای نگهبان این بند را حذف کرده بود، اما نمایندگان خواستار ابقای آن شدند.بر اساس این بند، سقف بند مشارکت طرف خارجی از تاسیس بانک ایرانی با رعایت قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ با پیشنهاد بانک مرکزی و تصویب شورای پول و اعتبار تعیین می شود.

 

نمایندگان همچنین با اصلاح بند دیگری مقرر کردند انتخاب مدیرعامل و هیات مدیره بانک ها و موسسات مالی و اعتباری پس از صدور تایید صلاحیت حرفه ای و وثاقت و امانت آنان از سوی بانک مرکزی امکان پذیر است. این افراد باید حداقل دارای ۱۰ سال سابقه در زمینه های مالی، بانکی و بازرگانی و دانشنامه کارشناسی مرتبط باشند.نحوه احراز شرایط، نحوه اعتراض و رسیدگی به آن با پیشنهاد مشترک بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و تصویب شورای پول و اعتبار تعیین می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :