موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/103984 :کد

اخوان المسلمین

اخوان: هزار "مرسی" دیگر بر می‌خیزند

  یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۶
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -اخوان: هزار "مرسی" دیگر بر می‌خیزند

گروه اخوان المسلمین مصر صدور اولین حکم نهایی حبس محمد مرسی رئیس جمهور معزول و شماری از رهبران اخوان در پرونده موسوم به "حوادث کاخ الاتحادیه "را محکوم و تاکید کرد.

گروه اخوان المسلمین مصر صدور اولین حکم نهایی حبس محمد مرسی رئیس جمهور معزول و شماری از رهبران اخوان در پرونده موسوم به "حوادث کاخ الاتحادیه "را محکوم و تاکید کرد: فردا هزار مرسی بیرون آمده و بر می‌خیزند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه گروه اخوان المسلمین مصر آمده است: فردا هزار مرسی برمی‌خیزند تا بر مصر حکومت کند. اینها کسانی هستند که با یک دست انقلاب می کنند و با دست دیگر کشور را می سازند.


دادگاه فرجام خواهی مصر دیروز (شنبه) حکم زندان 20 ساله مرسی و 8 نفر دیگر را در پرونده یاد شده صادر کرد، که این اولین حکم نهایی دادگاه علیه مرسی به شمار می رود.


یک منبع حقوقی در تیم وکلای مدافع مرسی گفت: مرسی در پنج پرونده محاکمه می شود. مرسی در پرونده حوادث اتحادیه با حکم نهایی 20 سال زندان روبرو شده است. در پرونده "زندان وادی النطرون" حکم اولیه اعدام علیه وی صادر و جلسه بعدی دادگاه به 15 نوامبر آینده موکول شده است.


العالم نوشت :حکم اولیه زندان 25 ساله مرسی نیز در پرونده "جاسوسی بزرگ" صادر شده است و وی منتظر جلسه 25 اکتبر دادگاه است. در پرونده "جاسوسی برای قطر" نیز مرسی به حکم اولیه 40 سال زندان محکوم شده است. در کنار این پرونده ها، مرسی پرونده "اهانت به دستگاه قضایی" را نیز دارد که رسیدگی به آن، به جلسه شش نوامبر آینده موکول شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :