موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/103992 :کد

هیأت پارلمانی آلمان

کمیسیون صنایع برای توسعه مناسبات صنعتی ایران آلمان آمادگی دارد

  یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -کمیسیون صنایع برای توسعه مناسبات صنعتی ایران آلمان آمادگی دارد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از آمادگی کمیسیون متبوعش برای کمک به توسعه مناسبات ایران و آلمان در تمامی زمینه ها به ویژه در حوزه صنعت خبرداد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از آمادگی کمیسیون متبوعش برای کمک به توسعه مناسبات ایران و آلمان در تمامی زمینه ها به ویژه در حوزه صنعت خبرداد.

 

به گزارش تحلیل ایران، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس امروز  با "کریستین لومان" رئیس کمیسیون ترابری و زیرساخت‌های مجلس فدرال آلمان و هیئت همراه دیدار و گفت وگو کرد.

 

اکبریان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و آلمان بر ضرورت توسعه و گسترش روابط فیمابین در تمامی زمینه ها اعم از اقتصادی و تجاری،سیاسی و فرهنگی تأکید کرد و گفت:تقویت روابط ایران و آلمان به عنوان دو کشور مهم و تأثیرگذار به نفع دو ملت و دو کشور خواهد بود.


به گفته وی، مجلس شورای اسلامی کمیسیون‌های تخصصی آن و به ویژه کمیسیون صنایع و معادن آمادگی هرگونه همکاری برای کمک به توسعه مناسبات دو کشور در تمامی زمینه ها به ویژه در حوزه صنعت را دارند

.

داریوش اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در روابط دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی خاطر نشان کرد:جمهوری اسلامی ایران از لحاظ ذخایر معدنی همچون آهن،مس،طلا و همچنین صنایع پتروشیمی از ظرفیت های خوبی برخوردار است که می توان از آن در راستای افزایش روابط دو کشور بهره برد

.

کریستین لومان رئیس کمیسیون ترابری و زیرساخت‌های مجلس فدرال آلمان نیز در این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری های ایران و آلمان گفت: آلمان از همکاری با ایران در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه حمل و نقل استقبال می‌کند.حوزه حمل و نقل اعم از حمل و نقل آبی،هوایی و به ویژه حمل و نقل ریلی می‌تواند مبنای مناسبی برای همکاری‌های دو کشور باشد.

این هیأت همچنین از گسترش ارتباطات دانشگاهی در زمینه حمل و نقل استقبال کردند.

 

ایسنا نوشت: در این دیدار سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس و رامین نورقلی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن نیز حضور داشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :