موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104041 :کد

نصرالله:

تنها در صورتی به لبنان بازمی‌گردیم که در سوریه پیروز شویم

  یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۸
تعداد بازدید : ۳۵۱   
 تحلیل ایران -تنها در صورتی به لبنان بازمی‌گردیم که در سوریه پیروز شویم

دبیرکل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت هفتمین روز شهادت شهید حاتم حماده از فرماندهان حزب‌الله سخنرانی کرد.

 دبیرکل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت هفتمین روز شهادت شهید حاتم حماده از فرماندهان حزب‌الله سخنرانی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت هفتمین روز شهادت حاتم حماده معروف به حاج علاء از فرماندهان بلندپایه حزب‌الله سخنان مهمی ایراد کرد.دبیرکل حزب الله در آغاز سخنانش شهادت این فرمانده شهید را به خانواده و برادران و دوستان همرزمش تبریک و تسلیت گفت.


نصرالله گفت: بخش اول سخنانم درباره این شهید و بخش دوم درباره تحولات داخلی و انتخابات ریاست‌جمهوری است، زیرا ما وارد مرحله مهمی شده‌ایم.دبیرکل حزب‌الله گفت: اگر ما از نعمت امنیت در لبنان برخورداریم به‌برکت خون این شهدا و جان‌فشانی‌های آنها است، بنابراین باید قدر این شهدا را بدانیم و از خانواده‌های آنها بابت این فداکاری‌ها تشکر کنیم.وی با بیان اینکه حزب‌الله لبنان نقشی فعال در مبارزه علیه تروریست‌ها در سوریه بازی می‌کند تأکید کرد: همه درحال پرداخت هزینه تروریسم در منطقه هستند.


سیدحسن نصرالله در ادامه گفت: از خارج نیز گروه‌های مسلحی از مرزهای ترکیه وارد شدند و حملات شدیدی علیه ارتش سوریه و همپیمانان انجام دادند، اما ارتش سوریه مقاومت کرد و هرچند شماری از نیروهای ارتش و همپیمانان به شهادت رسیدند، اما پیروزی‌هایی نیز به دست آمد.دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: ما در حلب حضور داشتیم و ضروری بود که کادرمان را با فرماندهان دیگری تقویت کنیم که شهید علاء از پیش‌قراولان بود و او در خطوط مقدم و نبردی حساس به شهادت رسید.


وی تأکید کرد: ما گفتیم که نبرد حلب نبردی سرنوشت‌ساز برای همه منطقه است همان‌گونه که نبرد موصل امروز سرنوشت‌ساز است. حوادث منطقه را کامل بررسی کردیم و بعد تصمیم گرفتیم که به سوریه برویم، کسی به ما دستور نداد و یا ما را ملزم به این کار نکرد.نصرالله گفت: ترکیه می‌خواهد در موصل به‌بهانه دفاع از خود، مبارزه کند و این در حالی است که بر حشد‌ الشعبی، جنگیدن در موصل ممنوع است. عراقی‌ها در مبارزه با داعش، موضع ملی یک‌پارچه و حقیقی اتخاذ کرده‌اند و برای آزادسازی موصل می‌جنگند.دبیرکل حزب‌الله افزود: کلینتون اعتراف کرد که عربستان و کشورهای دیگر، داعش را به وجود آوردند، آیا کسی او را محاکمه کرد؟ آیا کسی در جهان خواستار تحقیق درباره کشورهای حامی داعش که مسئول جنایات این گروه تروریستی هستند، شد؟


وی همچنین گفت: اهل تسنن در منطقه بیشتر از همه از تروریسم در رنج و عذاب هستند.نصرالله در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو در این کشور گفت: نامزدی عون برای ریاست‌جمهوری، زمینه را برای تحقق این دستاورد در موعد بعدی فراهم کرد.وی افزود: ما درباره انتخابات ریاست‌جمهوری سکوت پیشه کردیم، زیرا می‌خواهیم این دستاورد محقق شود و نمی‌خواهیم چیزی بگوییم که کسی را تحریک کند.سید حسن نصرالله تأکید کرد: رابطه میان حزب‌الله و جنبش امل عمیق‌تر از آن است که تحت تأثیر تلاش‌های برخی‌ها قرار گیرد.


تسنیم نوشت: دبیرکل حزب‌الله همچنین درباره سوریه گفت: اگر در سوریه پیروز شویم دیگر دلیلی برای باقی ماندن ما در این کشور وجود ندارد و به لبنان بازمی‌گردیم، تنها در صورتی به لبنان بازمی‌گردیم که در سوریه پیروز شویم. ما خسته نمی‌شویم و تا آخر مبارزه را ادامه می‌دهیم، بنابراین کسی به شکست و ضعف و عقب‌نشینی ما دل نبندد.نصرالله تأکید کرد: هدف از ساخت داعش توهین به اسلام و نام پیامبر اسلام محمد(ص) است.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :