موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی هواپیمایی

a/104075 :کد

بررسی آمار سازمان هواپیمایی ؛

رکوردشکنی تاریخی ایرلاین‌ها در تأخیرات پروازی

  دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۳۰۴   
 تحلیل ایران -رکوردشکنی تاریخی ایرلاین‌ها در تأخیرات پروازی

در ماه شهریور ایران‌ایر صدرنشین ایرلاین‌های ایرانی در تأخیرات پروازی شد.

 

 

آمار سازمان هواپیمایی نشان می‌دهد در شهریور ماه ایرلاین‌های داخلی با ثبت ۷۷درصد تأخیرات پروازی رکوردی تاریخی از خود به جای گذاشتند، در ماه یادشده ایران‌ایر صدرنشین ایرلاین‌های ایرانی در تأخیرات پروازی شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بررسی آمار سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از آن است که در شهریور امسال 14 ایرلاین داخلی 6021 پرواز انجام دادند که از این میزان 3388 پرواز یعنی بیش از 77 درصد با تأخیر انجام شده است.بر اساس آمار سازمان هواپیمایی کشوری، ایران‌ایر طبق معمول بیشترین تأخیر پروازی را در آخرین ماه تابستان ثبت کرد. این شرکت در  شهریورماه 712 پرواز را انجام داد که سهم پروازهای تأخیردار آن 66 درصد بود. تسنیم نوشت: هواپیمایی تابان و آسمان نیز هر کدام با 64 درصد به‌طور مشترک رتبه دوم بیشترین تأخیرات پروازی را به خود اختصاص دادند. پس از این دو ایرلاین،‌ ایران‌ایرتور با 63 درصد در رتبه سوم قرار گرفته است.

 

هواپیمایی معراج، نفت، آتا ایر، زاگرس، کیش‌ایر، اترک ایر، کاسپین، ماهان،‌ قشم ایر و پویا ایر به‌ترتیب با 62 درصد، 61، 55، 54، 51، 50، 49، 43 و 33 درصد تأخیر در رده‌های بعدی لیست تأخیرات پروازی شهریورماه قرار دارند.بر اساس آمار سازمان هواپیمایی در شهریور ماه آسمان با 890 پرواز بیشترین سهم پروازی را به خود اختصاص داد. ایران ایر، ماهان و زاگرس نیز به‌ترتیب 712 پرواز، 674 و 643 پرواز انجام دادند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :