موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/104108 :کد

مذاکرات

مذاکرات ایران و اروپا در بروکسل برگزار می شود

  دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -مذاکرات ایران و اروپا در بروکسل برگزار می شود

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور از برگزاری مذاکرات جامع ایران و اروپا در بروکسل خبر داد و گفت: این گفت و گوها در ماه دسامبر و درباره موضوعات مختلف خواهد بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور از برگزاری مذاکرات جامع ایران و اروپا در بروکسل خبر داد و گفت: این گفت و گوها در ماه دسامبر و درباره موضوعات مختلف خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، بهرام قاسمی در نشست خبری روز  افزود: روابط ما با اروپا اساسی و دیرینه است واشتراکات زیادی با هم داریم و حتی می توانیم درباره مسائل ارزشی و مسائل منطقه اختلاف نظر هم داشته باشیم.


وی اضافه کرد: گفت و گوهای ما و اروپا از گذشته وجود داشته و با توجه به ظرفیت های ذاتی ایران و ظرفیت هایی که اروپا دارد، ادامه خواهد یافت.


سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: قرار است نشست جامع مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا در ماه دسامبر در بروکسل برگزار شود و هیات ایرانی در سطح معاون وزیر خارجه در این مذاکرات حضور خواهد یافت.


قاسمی گفت: این مباحث می تواند درباره حقوق بشر و مباحث دیگر باشد، به دلیل نوع نگرش ما و اروپایی ها به حقوق بشر، این گفت و گوها از گذشته وجود داشته و ادامه خواهد یافت اما الزاما این گفت و گوها حول و حوش حقوق بشر نیست و مسائل زیادی با اروپایی ها مطرح خواهیم کرد.


وی با بیان اینکه حقوق بشر می تواند بحث اساسی در این گفت و گوها باشد، اظهار داشت: نگاه ما به مقوله حقوق بشر از نگاه اسلامی ویژگی خاصی دارد که شاید برای برخی از آن ها قابل درک نباشد، ما می توانیم سخنان آن ها را بشنویم و نگاه خود را هم به آنها اعلام کنیم.


ایرنا نوشت : این مقام وزارت امور خارجه مذاکره کنندگان این دور از گفت و گوها را هیاتی متشکل از متخصصان حوزه های مختلف برشمرد و تصریح کرد: ما در این گفت و گوها هیات مشخص حقوق بشری نخواهیم داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :