موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضائیه

a/104112 :کد

حکم جلب

صدور حکم جلب برای متهم فراری پرونده نگین غرب

  دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -صدور حکم جلب برای متهم فراری پرونده نگین غرب

قاضی پرونده نگین غرب از صدور حکم جلب برای یکی از متهمان اصلی این پرونده خبرداد.

قاضی پرونده نگین غرب از صدور حکم جلب برای یکی از متهمان اصلی این پرونده خبرداد.

 

 به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام سید احمد زرگر در حاشیه همایش روز کارشناسان رسمی دادگستری در جمع خبرنگاران از صدور حکم جلب «ریاضی» متهم پرونده نگین غرب خبر داد و اظهار کرد: این فرد هنوز در مرجع تجدیدنظر، حکم قطعی دریافت نکرده است چون قرار بود همکاری کند. 


رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران با بیان اینکه به زودی دادگاه این فرد برگزار و محکوم می‌شود گفت: ریاضی در دادگاه بدوی به ۱۲ سال حبس محکوم شده است.


زرگر با اشاره به متواری شدن ریاضی اضافه کرد: امیدواریم این فرد دستگیر شود و حکمش را صادر می‌کنیم.


 مبنی براینکه برخی شکات مدعی شده‌اند دادگاه اجازه ورود وکلا به پرونده را نمی‌دهد گفت: اصلا چنین چیزی نیست و متاسفانه شکات، کم لطفی می‌کنند. 


زرگر ادامه داد: می‌خواهند برای یک پرونده ۵۰ نفر وکیل بگیرند که نمی‌شود و تمام وقت من گرفته می‌شود در حالیکه طبق قانون نمی‌توانند بیشتر از سه وکیل داشته باشند و الان هم سه وکیل در پرونده وجود دارد.


مهرنوشت :  زرگر پیش‌تر درباره این پرونده گفته بود: این پرونده ۱۵ هزار نفر شاکی دارد که در حال حاضر با ۱۰ هزار نفر از شکات آن تسویه حساب شده است. در این پرونده حدود ۲ هزار واحد ساختمان نیمه‌کاره، تکمیل و به شکات داده شده است.


رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران همچنین در خصوص همکاری دو متهم پرونده گفته بود: آقای فروغی یکی از متهمان پرونده، همکاری بسیار خوبی داشت و ما نیز با او کنار آمدیم. محکومیت وی به ۲۰ سال حبس در مرحله تجدیدنظر صادر و قطعی شد اما متهم درخواست آزادی مشروط کرد که با این درخواست موافقت شد و اکنون نیز با آزادی مشروط بیرون است ولی در اختیار دادگاه قرار دارد و همکاری می‌کند. متاسفانه آقای ریاضی دیگر متهم پرونده یک مقدار اذیت می‌کرد و همکاری نمی‌کرد اما این اواخر در حال همکاری است.


مهر نوشت :سخنگوی قوه‌قضائیه نیز روز گذشته در یکصدو و سومین نشست خبری خود از احتمال متواری شدن، ریاضی یکی از دو متهم این پرونده خبر داد.

                               

قوه قضایه     حکم     سخنگو     دادگاه     حبس    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :