موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104144 :کد

سفیر ترکیه در تهران:

پیگیری ترکیه برای گسترش روابط پارلمانی با تهران

  دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۶
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -پیگیری ترکیه برای گسترش روابط پارلمانی با تهران

سفیر ترکیه در تهران در رابطه با حضورش در پارلمان ایران گفت: به منظور رایزنی جهت گسترش تعاملات بین المجالس میان تهران و آنکارا در مجلس ایران حضور یافتم.

 سفیر ترکیه در تهران در رابطه با حضورش در پارلمان ایران گفت: به منظور رایزنی جهت گسترش تعاملات بین المجالس میان تهران و آنکارا در مجلس ایران حضور یافتم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایسنا، رضا هاکان تکین عصر روز دوشنبه با حضور در ایسنا در رابطه با حضورش در مجلس ایران گفت: من دیدارهای جداگانه‌ای با آقای علی مطهری و مسعود پزشکیان داشتم و بطور  کلی حضور امروز من در مجلس شورای اسلامی  بیشتر به منظور تبریک برای انتخاب آن‌ها به عنوان نائب رئیس مجلس بود. امروز صبح به مجلس شورای اسلامی رفتم تا با آقایان مطهری و پزشکیان از نزدیک آشنا شده و انتخاب آن‌ها را تبریک بگویم.


وی درباره علی مطهری گفت: آقای مطهری از شخصیت‌های مهم در عالم سیاست ایران هستند و خانواده او هم به ویژه پدرش شهید مرتضی مطهری رد پای محکمی در تاریخ معاصر و تاریخ انقلاب ایران از خود به جای گذاشته است. گذشته از این شخص آقای علی مطهری از شجاع‌ترین سیاستمداران ایران هستند و من از این‌که با او آشنا شدم بسیار خرسند هستم.وی هم‌چنین درباره دیدار با پزشکیان هم گفت: آقای پزشکیان بعد از آقای لاریجانی عالی‌ترین مقام مجلس در بین سیاستمداران برجسته ایران هستند.سفیر ترکیه در تهران با تاکید بر این‌که «آنکارا خواستار گسترش روابط  پارلمانی خود با ایران است» افزود:  مجلس در هر کشور دموکراتیکی عالی‌ترین نهادی است که اراده ملی را نمایان می‌کند.


معمولا دولت‌ها نماینده اکثریت جامعه هستند ولی مجلس نماینده تمام کشور را در خود دارد. در این چارچوب اگر دو کشور روابط بین مجالس وخود را هم افزایش دهند پیوند محکم‌تری را در روابط دو کشور برقرار خواهند کرد.وی ادامه داد: در هر دو دیداری که امروز در مجلس داشتم خواست آنکارا را برای گسترش روابط پارلمانی با ایران مطرح کردم از اراده جدی‌ای که آن‌ها هم در این زمینه داشتند خرسند شدم. ان‌شالله تلاش خواهیم کرد روابط بین مجالس ایران و ترکیه را گسترش دهیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :