موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/104148 :کد

مسئول صندوق نوآوری ریاست جمهوری:

ایران چهارمین آمار فارغ التحصیلان رشته مهندسی در جهان

  دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۲
تعداد بازدید : ۸۸۴   
 تحلیل ایران -ایران چهارمین آمار فارغ التحصیلان رشته مهندسی در جهان

دکتربهزاد سلطانی مسئول صندوق نوآوری و شکوفای ریاست جمهوری در دانشگاه اراک گفت: ایران چهارمین آمار فارغ التحصیلان رشته مهندسی در جهان را دارد.

 دکتربهزاد سلطانی مسئول صندوق نوآوری و شکوفای ریاست جمهوری در دانشگاه اراک گفت: ایران چهارمین آمار فارغ التحصیلان رشته مهندسی در جهان را دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از برنا، دکترسلطانی دراین خصوص گفت: تعداد 52 شرکت دانش بنیان تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است که این تعداد نسبت به جمعیت استان مرکزی متناسب می باشد.وی در زمینه تعداد طرح های رسیده به صندوق توسعه و نوآوری افزود: تعداد 46 طرح ارائه شده که 27 طرح آن مصوب شده است .


مسئول صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه گفت: دانشگاه های ما باید از حالت گذشته خارج شود باید به صورتی پیش بروند که از هر پنج دانشجو یک ایده داشته باشند تا زندگی کنند و برای کشور موثر باشند .دکترسلطانی در زمینه فعالیت دانشجوئی و استادان گفت: ایران چهارمین آمار فارغ التحصیلی رشته مهندسی را در جهان دارد و این جریان دانشجوئی را باید به سمت ایجاد شرکت های دانش بنیان حرکت داد و فرهنگش را در کشور نهادینه کرد .وی افزود: اعضائ هیئت علمی ما در دانشگاه ها  باید به دنبال تاسیس شرکت های دانش بنیان باشند که این کار در بیشتر کشورهای جهان و دانشگاه مطرح دنیا مثل هاروارد و ام آی تی مرسوم است .​

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :