موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/104175 :کد

رسانه صهیونیستی:

دفاع برابر حملات رعد آسای ایران مشکل است

  ﺳﻪشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ — ۰۶:۱۵
تعداد بازدید : ۳۴۹   
 تحلیل ایران -دفاع برابر حملات رعد آسای ایران مشکل است

ارتش ایران به طور موفقیت آمیزی راهبرد منطقه دسترسی ممنوع را که ترکیبی از جنبه‌های مبتنی بر علم مکان شناسی می‌باشد.

 

رسانه صهیونیستی نوشت: ارتش ایران به طور موفقیت آمیزی راهبرد منطقه دسترسی ممنوع را که ترکیبی از جنبه‌های مبتنی بر علم مکان شناسی می‌باشد، به هدف پیروزی بر عربستان سعودی و غرب بکار برده است.


به گزارش تحلیل ایران،  وبگاه صهیونیستی «عاروتص شوع» در تحلیلی در زمینه راهبردهای دفاعی ایران در منطقه و آسیب شناسی رقبا از طریق علم مکان شناسی نوشت: پل زمینی ایران و  اتصال موقت دو قاره از ایران به دریای مدیترانه تنها برای ساخت یک مسیر صرف به دریا نیست،بلکه قطع راهبردی مبتنی بر علم مکان شناسی پایگاه‌های ناتو در ترکیه ‌نقطه پایانی حمله ایران است.


بر این اساس، ایران فضای عملیاتی ناتو را در دو قسمت قطع کرده و با استفاده از گستره سرزمین‌های کلیدی خود در شرق و غرب می‌تواند کمربند دفاع ضد موشکی ایجاد نماید که در نتیجه هرگونه بسیج نیروهای ناتو در ترکیه برای حفظ دشمنان ایران (عربستان) برابر حملات رعد آسای این کشور را مشکل می‌سازد.فارس نوشت: با پوشش دفاع هوایی از ایران تا دریای مدیترانه، هرگونه عملیات نجات نیروهای ناتو مستقر در ترکیه به تاخیر افتاده و موجب واردشدن ضربات سنگین بر آن‌ها که به منظور متوقف کردن نیروهای قدرتمند ایران در عرصه خلیج فارس وارد عمل گشته‌اند،می‌شوند. امروز از جنوب به غرب شبه جزیره عربستان،ایران در حال فعالیت است و در یمن و با گروه حوثی‌ها به عنوان عاملان نیابتی درحال برپایی نقطه انسداد دریایی در تنگه باب‌المندب است.

 

این در حالی است که برد موشک‌های ضد کشتی ایران بسیار زیاد است و این کشور می‌تواند صدها آتشبار از موشک ضد کشتی خود را دور از خط ساحلی یمن مستقر ‌کند. شاید نیروهای آمریکا به  زحمت بتوانند در این سد ایجاد شده رخنه نمایند اما همچنان که چنین نیرویی به صفوف ایران رخنه می‌نماید، مجبور است با مبارزه راه خود را برای حضور در تنگه هرمز باز نماید . بنابراین ایرانی‌ها در خلیج فارس قبل از این که نظامیان آمریکا از باب‌المندب به آنجا برسند با هیچ نیرویی مواجه نمی‌شوند و ایرانی‌ها تنها تنگه هرمز باقی خواهد ماند.عاروتص شوع نوشت: در مجموع ارتش ایران به طور موفقیت آمیز راهبرد منطقه دسترسی ممنوع یا «Anaconda-style A2/AD» را که ترکیبی از جنبه‌های مبتنی بر علم مکان شناسی برگرفته از بازی ژاپنی «GO» که در آن راهبردهای پیچیده‌ای وجود دارد را همراه با توازن شطرنجی که درکل به هدف پیروزی بر عربستان سعودی و غرب است، بکار برده است.

 

این وبگاه صهیونیستی با انتقاد از راهبردهای آمریکا در منطقه نوشت: این کشور تحت رهبری احمقانه اوباما به جای برنامه ریزی بر نحوه مغلوب کردن ایرانی‌ها، ارتش خود را سرگرم پروتکل‌های عملیات تغییر جنسیت نیروهای نظامی خود کرده است.در انتهای این مطلب آمده است: هر کسی که رییس جمهور آمریکا شده و به کاخ سفید وارد می‌شود با موج سهمگین ایرانی همراه با سرمایه گذاری 150 میلیارد دلاری مواجه می‌شود که به زودی عربستان را از صفحه روزگار محو می‌کند. آن موقع دیگر کار از کار گذشته و جهان متوجه تنها میراث دولت اوباما که ایجاد ایران اسلامی ابرقدرت مجهز به سلاح اتمی که بر 60 درصد ذخایر نفتی جهان حکمفرمایی می‌کند، خواهد شد.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :