موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104231 :کد

فیلم جلاد آل سعود

دستگیری یک سعودی به دلیل انتشار فیلم جلاد آل سعود

  ﺳﻪشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۶۸۵   
 تحلیل ایران -دستگیری یک سعودی به دلیل انتشار فیلم جلاد آل سعود

پلیس ریاض پایتخت عربستان یک شهروند عربستانی را که فیلمی از اجرای حکم گردن زدن یک شخص محکوم به اعدام در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود٬ دستگیرکرد.

پلیس ریاض پایتخت عربستان یک شهروند عربستانی را که فیلمی از اجرای حکم گردن زدن یک شخص محکوم به اعدام در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود٬ دستگیرکرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نوشته روزنامه سعودی 'عاجل' در ویدیوی منتشر شده از مراسم اعدام، شخصی نشان داده می شود که هر لحظه منتظر است جلاد گردنش را بزند اما ناگهان مراسم اعدام لغو می شود.


روزنامه سعودی افزود: اجرای حکم اعدام در آخرین لحظات لغو شد وشخصی که قرار بود اعدام شود با ناباوری پس از سجده شکر برخاسته وسوار خودرو پلیس شد.


روزنامه های سعودی از لغو حکم اعدام این شخص خبر دادند ، اما 'فواز بن جمیل المیمان' سخنگوی پلیس ریاض گفت که این حکم تنها به تاخیر افتاده و لغو نشده است.


سخنگوی پلیس ریاض در خصوص فیلم منتشرشده از مراسم اعدام گفت: هویت فردی که این فیلم را منتشر کرده توسط اداره آگاهی منطقه مشخص و وی برای تکمیل تحقیقات بازداشت شده است.


روزنامه سعودی 'سبق' پیش تر از قول المیمان نسبت به هر گونه فیلمبرداری از چنین مراسمی هشدار داده وآن را نقض صریح قانون توصیف کرده بود.


سبق اعلام کرد که شخص بازداشت شده بر اساس اطلاعات موجود کارمند یکی از نهادهای دولتی عربستان است.


ایرنا نوشت: عربستان تنها کشور در جهان است که متهمان را از طریق گردن زدن با شمشیر اعدام می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :