موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اربعین

a/104238 :کد

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت

پیش بینی افزایش ۴۰ درصدی زائران در اربعین ۹۵

  ﺳﻪشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -پیش بینی افزایش ۴۰ درصدی زائران در اربعین ۹۵

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: پیش بینی می شود شمار زائران اربعین حسینی امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد افزایش داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: پیش بینی می شود شمار زائران اربعین حسینی امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 40 درصد افزایش داشته باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه مسئله اربعین یک معجزه است گفت: در شرایطی که خطر وجود دارد، جمعیت میلیونی در کربلای معلی تجمع می کنند اما، هیچ خطری آنان را تهدید نمی کند.


وی اظهار کرد: برگزاری این آیین، تشکل هدایت شده نیست و کاملا مردمی است که مسلمانان مانند یک اقیانوس جمع شده و به یکدیگر می پیوندند.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در این اجتماع عظیم از تمامی کشورها، شرکت کننده وجود دارد، گفت: این خود، نویدی است که در آینده بتوانیم این آیین معنوی را به نماد وحدت علت های مقاوم سازی و مبارز در سطح بین المللی معرفی کنیم.


قاضی عسکر افزود: زائران، وقتی در مراسم اربعین شرکت می کنند مردم آنجا به عالی ترین شکل از آنان پذیرایی می کنند که یک همبستگی جهادی ایجاد می شود.


نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم در این دیدار گفت: در حادثه منا آل سعود به علت بی کفایتی نتوانست مدیریت خوبی داشته باشد که ما می توانیم با برنامه و مدیریت خوب در اربعین حسینی، قدرت مدیریتی خود را به رخ جهانیان بکشیم.


حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی با بیان اینکه اربعین حال و هوای خاصی دارد افزود: این حرکت فرهنگی از طرف خود مردم است که دشمن نمی تواند این دل و عشق مسلمانان به این حادثه عظیم جهان را از مسلمانان بگیرد.


ایرنا نوشت:نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برای انجام سفری دو روزه امروز به بجنورد مرکز خراسان شمالی سفر کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :