موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104242 :کد

نویسنده صهیونیست

غزه تبدیل به بمب ساعتی برای اسرائیل شده است

  ﺳﻪشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -غزه تبدیل به بمب ساعتی برای اسرائیل شده است

یک نویسنده صهیونیست اعلام کرد که وضعیت کنونی باریکه غزه به شکلی است که این منطقه در آستانه انفجار قرار گرفته است و اسرائیل باید راه حلی فوری برای این وضعیت پیدا کند .

یک نویسنده صهیونیست اعلام کرد که وضعیت کنونی باریکه غزه به شکلی است که این منطقه در آستانه انفجار قرار گرفته است و اسرائیل باید راه حلی فوری برای این وضعیت پیدا کند و در غیر این صورت، این منطقه به مرور زمان هر روز خطرناک تر از قبل خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "آورایم گانور" طی مقاله‌ای که در روزنامه صهیونیستی معاریو به چاپ رساند، خاطر نشان کرد: اسرائیل امروز باید بیش از پیش به دنبال تعامل با این بمب ساعتی موسوم به نوار غزه باشد؛ هر چند که به تنهایی نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد و باید از دیگر کشورهای جهان و طرف‌های بین‌المللی هم در این کار کمک بگیرد.

 

وی افزود: غزه هیچ گاه در طول تاریخ بخشی از تاریخ ملت یهود نبوده است و اسرائیل در سال ۲۰۰۵ حتی از آخرین سانتی متر خاک این منطقه هم عقب نشست، اما رسیدن جمعیت این منطقه به مرز دو میلیون نفر باعث نگرانی شدید اسرائیل شده است؛ چرا که در زمان اشغال آن در سال ۱۹۶۷ این منطقه تنها ۷۵۰ هزار نفر جمعیت داشت.

 

بر اساس این مقاله، در صورتی که اسرائیل کاری برای حل مشکلات اردوگاه‌های پرجمعیت آوارگان فلسطینی در غزه نکند، این مشکل به چالشی برای خود این رژیم تبدیل خواهد شد و از همین رو، تل‌آویو باید با کمک گرفتن از جامعه بین‌المللی زمینه حل مشکلات روزافزون غزه را فراهم کند و خواستار برگزاری کنفرانس بین‌المللی یا منطقه‌ای با نظارت و حمایت قدرت‌های بزرگ و همکاری کشورهای عربی و به ویژه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس شود.

 

نویسنده مقاله در بخشی از این نوشته خود راهکاری عجیب برای حل مشکلات غزه ارائه می‌دهد، و خواستار تدوین طرحی برای ایجاد تغییرات اساسی در نوار غزه می‌شود که از طریق آن اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی را برچیده و با بهره برداری از بحران اقتصادی مصر، به منطقه العریش این کشور منتقل کند و از خود قاهره نیز در اجرای این طرح که با حمایت طرف‌های عربی و بین‌المللی مواجه خواهد شد، کمک بگیرد.

 

وی در پایان اعلام کرده است که این طرح شامل احداث کارخانه‌ها و مزارع، اماکن گردشگری و منطقه آزاد تجاری است که ـ به عقیده نویسنده می‌تواند ضامن تضعیف سازمان‌های مسلحی مانند جنبش مقاومت اسلامی "حماس" باشد و وضعیت جدیدی را در غزه رقم بزند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :