موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/104243 :کد

رئیس سازمان غذا و دارو:

تولید داروهای بیوتکنولوژی مانع خروج ۶۰۰ میلیون دلار شد

  ﺳﻪشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -تولید داروهای بیوتکنولوژی مانع خروج ۶۰۰ میلیون دلار شد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تولید داروهای بیوتکنولوژی در ایران از خروج ۶۰۰ میلیون جلوگیری دلار ارز کشور جلوگیری کرده است.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تولید داروهای بیوتکنولوژی در ایران از خروج 600 میلیون جلوگیری دلار ارز کشور جلوگیری کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، رسول دیناروند روز سه شنبه در آیین رونمایی از چهار قلم داروی تولید داخل در شرکت با بیان تفاوت داروهای بیوتکنولوژی و داروهای معمولی گفت: تفاوت داروهای بیوتکنولوژی در ارزش افزوده آنها در تولید ماده موثره است.

 

در این مراسم برای نخستین بار چهار داروی نوترکیب برای درمان بیماری های خود ایمنی، پوکی استخوان، هورمون رشد و نازایی تولید شده است.این داروها شامل سینورا، سینوپار، سیناتروپین و سینال اف هستند.


وی ادامه داد: تولید داروهای بیوتکنولوژی به نفع کشور است. این نوع داروها که نوترکیب هستند به دانش و فناوری های زیادی احتیاج دارد و قطعا تولید این داروها کار ساده ای نیست و نیازمند دانش وسیع و متنوعی است.


رئیس سازمان غذا و دارو با بیان تفاوت داروهای بیوتکنولوژی و داروهای معمولی گفت: تفاوت داروهای بیوتکنولوژی در ارزش افزوده آنها در تولید ماده موثره است.


دیناروند گفت: گروه دارویی سیناژن در حوزه تولید داروهای بیوتکنولوژی، موفق بوده و تولیدات آن موجب کاهش 600 میلیون دلاری خروج ارز از کشور برای دارو شده است و در این گروه دارویی یک هزار و 350 نفر مشغول فعال هستند.


ایرنا نوشت: صادرات فن آوری یکی دیگر از ویژگی های قابل اهمیت داروهای بیوتکنولوژی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :