موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104263 :کد

طبق گزارش:

کشته شدن ده ها تروریست داعش به دست مردم موصل

  ﺳﻪشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۲
تعداد بازدید : ۹۴۳   
 تحلیل ایران -کشته شدن ده ها تروریست داعش به دست مردم موصل

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در موصل مرکز استان نینوا، ده ها تروریست داعش روز سه شنبه در درگیری با شهروندان موصل کشته شدند.

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در موصل مرکز استان نینوا، ده ها تروریست داعش روز سه شنبه در درگیری با شهروندان موصل کشته شدند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع محلی در عراق گفت که مردانی از منطقه «وادی حجر» موصل، با عناصر داعش درگیر شدند که در این درگیری ده ها تروریست کشته شدند.این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: شهروندان موصل در واکنش به عملیات یورش و بارزسی از منازلشان و دستگیری بیش از 400 نفر از اهالی وادی حجر، 60 تروریست را به هلاکت رساندند.


عملیات آزاد سازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه 26 مهر ماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع تروریست های داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار دادند و نیروهای واکنش سریع نیز به شش کیلومتری جنوب این شهر رسیده اند.انتظار می رود این عملیات که با وجود مشارکت حدود 30 هزار نیروی دولتی و مبارزان قبایل سنی و پیشمرگه ها هفته ها یا حتی ماه ها به طول بیانجامد. گفته می شود چهار تا هشت هزار داعشی در موصل مستقر هستند.


ایرنا نوشت: نیروهای عراقی از زمان شروع عملیات آزادسازی موصل، موفق شدند با پیشروی در 6 محور به 4 کیلومتری موصل برسند و پیش بینی می شود به زودی نیروهای عراق به دروازه های ورودی موصل برسند.تاکنون نیروهای عراقی موفق شده اند شهرهای الحمدانیه و برطله را از کنترل داعش خارج کنند. با این پیشروی ها موصل هم اکنون از سه محور کاملا محاصره شده و تنها محوری که در اختیار داعشی هاست محور غربی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :