موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/104267 :کد

خبرگزاری آسوشیتدپرس:

سفر سناتور آمریکایی و اظهارات وزیر اطلاعات

  ﺳﻪشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -سفر سناتور آمریکایی و اظهارات وزیر اطلاعات

خبرگزاری آسوشیتدپرس بخشی از اظهارات وزیر اطلاعات کشورمان در صحن علنی امروز را در گزارش خود در مورد سفر سناتور آمریکا به ایران منتشر کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس بخشی از اظهارات وزیر اطلاعات کشورمان در صحن علنی امروز را در گزارش خود در مورد سفر سناتور آمریکا به ایران منتشر کرد.


به گزارش تحلیل ایران، آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت: وزیر اطلاعات ایران از نحوه مدیریت عوامل اطلاعات در سفر سناتور ایالت یوتا به ایران در مقابل طرح موضوع نفوذ اطلاعاتی عوامل آمریکایی دفاع کرد.

 

ایلنا نوشت: وزیر اطلاعات در اظهارات اخیر خود در روز سه‌شنبه در جلسه علنی مجلس ایران گفته بود «جیم داباکیس» به همراه شخصی دیگر به نام موریس به صورت کامل در سفر ۶ روزه‌شان در ماه سپتامبر رصد شده بود اما این سوال مطرح است که چطور حضور شش روزه این فرد در سال ۹۴ در کشور با حساسیت همراه بوده اما نسبت به حضور ۱۵ روزه این شخص در سال ۲۰۱۰ در دوره احمدی‌نژاد حساسیتی وجود نداشته است.

 

داباکیس در این خصوص گفته او به صورت یک شهروند عادی به ایران سفر کرده و مقام‌های ایرانی نیز گفته‌اند که درخواست ویزای او به صورت عادی بوده و در فرم ویزای او حرفی از اینکه او قبلا یک مقام ایالت متحده آمریکا بوده زده نشده است.این خبرگزاری نوشته است که دیدار داباکیس از ایران در خلال دستگیری‌های غربی‌ها در ایران اتفاق افتاده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :