موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104291 :کد

سخنگوی کمیسیاریای عالی پناهندگان

غرق شدن ۳۷۴۰ پناهجو در دریای مدیترانه

  چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۶
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -غرق شدن ۳۷۴۰ پناهجو در دریای مدیترانه

سازمان ملل متحد با اشاره به کاهش تعداد آوارگان ورودی به اروپا در سال جاری، اعلام کرد از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۳۷۴۰ نفر پناهجو در مسیر دستیابی به آن قاره در دریای مدیترانه غرق شده اند.

سازمان ملل متحد با اشاره به کاهش تعداد آوارگان ورودی به اروپا در سال جاری، اعلام کرد از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون 3740 نفر پناهجو در مسیر دستیابی به آن قاره در دریای مدیترانه غرق شده اند.

 

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از العالم، سخنگوی کمیسیاریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل در این باره گفت: نگرانی هایی درباره افزایش شمار آوارگان غرق شده تا پایان سال 2016 از آمار سال گذشته میلادی وجود دارد.وی افزود: شمار آوارگان غرق شده در سال گذشته 3771 شخص بوده است.


از سوی دیگر، "ویلیام سپیندلر" سخنگوی کمیساریای امور پناهندگان گفت: شمار فراوان افراد غرق شده، موضوعی نگران کنده است. زیرا با وجود کاهش آشکار تعداد آوارگان، این شمار از آنها غرق شده اند.وی افزود: در سال گذشته یک میلیون پناهجو وارد قاره اروپا شدند؛ اما در سال جاری تاکنون 327 هزار پناهجو از طریق دریای مدیترانه وارد اروپا شده اند.پیندلر تأکید کرد: مقایسه نسبت افراد غرق شده در مقایسه با میزان پناهجویان رسیده به اروپا، نشان دهنده افزایش خطر مرگ برای آوارگان است و مسیرهایی که قاچاقچیان انسان از لیبی به ایتالیا از آن استفاده می کنند خطرناک ترین مسیر به شمار می آید. زیرا براساس آمارها، از هر 47 پناهجویی که از این مسیر عبور کرده اند یک نفر جان خود را از دست داده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :