موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/104317 :کد

وزیر بهداشت عنوان کرد؛

رضایت رهبری از طرح تحول سلامت

  چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۸
تعداد بازدید : ۲۹۲   
 تحلیل ایران -رضایت رهبری از طرح تحول سلامت

وزیر بهداشت عصاره دیدارش با مقام معظم رهبری را رضایت ایشان از دست‌اندرکاران طرح تحول نظام سلامت دانست و گفت: حاشیه‌سازی‌ها در حوزه سلامت علیه مردم است.

 
وزیر بهداشت عصاره دیدارش با مقام معظم رهبری را رضایت ایشان از دست‌اندرکاران طرح تحول نظام سلامت دانست و گفت: حاشیه‌سازی‌ها در حوزه سلامت علیه مردم است.

 

به گزارش تحلیل ایران، دکتر سید حسن هاشمی درباره میزان موفقیت طرح تحول نظام سلامت، افزود: طرح تحول را باید از نگاه مردم سئوال کرد و از مردم پرسید که این طرح چقدر موفق بوده است چرا که تحول سلامت برای مردم اجرا شد.نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که رضایت‌مندی مردم از طرح تحول نظام سلامت بالای ۷۰ درصد است. باید بگویم که برای ما مهمترین ارزش نگاه مردم است و اگر مردم از خدمتی راضی نباشند خدا هم راضی نمی‌شود. البته مطئنم که نواقصی هم داریم اما مردم بزرگوارند و چون تلاش شبانه روزی همکاران‌مان را می‌بینند ابراز رضایت می‌کنند اما ما به کاستی‌هایمان واقفیم و امیدواریم دولت و مجلس حمایت بیشتری از طرح تحول سلامت انجام دهند.

وزیر بهداشت درباره دیدار اخیرش با رهبر معظم انقلاب و صحبت‌هایی که درباره فیش‌های حقوقی پزشکان در این دیدار انجام شده بود، گفت: مقام معظم رهبری در جریان اقدامات دولت در کشور از جمله اقدامات حوزه سلامت هستند که از ایشان به خاطر حمایت‌هایشان تشکر می‌کنیم. دیدار با ایشان ملاقات خوبی بود البته من اجازه نگرفتم که مطالب‌شان را نقل کنم اما باید توجه کرد که بحث کارانه‌های پزشکی و حقوق و دستمزد پزشکان از سایر دستگاه‌ها متفاوت است. من بارها این موضوع را اعلام کرده‌ام اما برخی رسانه‌ها در این باره کم لطفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه حقوق و دستمزد پزشکان همان است که من قبلا اعلام کرده‌ام، ادامه داد: خوب است که سازمان بازرسی نیز این حقوق‌ها را اعلام کند. اگر می‌گویم یک جراح مغز کل حقوقش ۲.۵ میلیون است واقعیت دارد اما بخش دیگری از دریافتی پزشکان مربوط به قانونی است که در سال ۷۴ تصویب شده و طبق آن ۳۰ درصد میزان کار پزشک را به خودش پرداخت کرده و ۷۰ درصدش را دولت بر می‌دارد. حال با توجه به اینکه تعداد متخصصین در برخی رشته‌ها کم است اگر جراحی در یک شهر مرزی ۶۰۰ عمل جراحی را در طول یک ماه انجام می‌دهد طبیعتا دریافتی‌اش از پزشکی که در تهران شش عمل انجام می‌دهد بیشتر است. مهر نوشت: در عین حال اگر به تعداد کافی متخصص در اختیار داشتیم این دریافتی بین آنها تقسیم می‌شد اما متاسفانه در این زمینه کمبود وجود دارد.برای ما مهمترین موضوع مراقبت از سلامت مردم و حفظ حقوق آنهاست و بعد از آن به حفظ عدالت بین رشته‌ای توجه می‌کنیم که تنها راه‌حل ایجاد این عدالت، تربیت پزشک و متخصص به میزان کافی است.

وی با بیان اینکه همانطور که هیئت وزیران موضوع کارانه را از سایر حقوق‌ها و دستمزدهای دستگاه‌های دیگر جدا کردند سایر مسئولان کشور هم نظرشان همین است، گفت: اگر این حاشیه‌سازی‌ها به قصد خدمت به مردم است باید قبول کنیم که حاشیه‌سازی علیه مردم عمل می‌کند و درست نیست.عصاره دیدار با مقام معظم رهبری نشان دهنده رضایت‌ ایشان از دست‌اندرکاران طرح تحول نظام سلامت بود و همچنین نگرانی از این موضوع که منابع این بخش پایدار نباشد و در گذر زمان کاهش یابد که در این زمینه مجلس باید توجه ویژه‌ای به این موضوع در تدوین برنامه ششم توسعه داشته باشند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :