موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/104369 :کد

قدرت ایران

جمهوری اسلامی مانع از تسلط داعش بر منطقه شد

  چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -جمهوری اسلامی مانع از تسلط داعش بر منطقه شد

معاون وزیر امور خارجه گفت: اقدامات جمهوری اسلامی مانع از تسلط داعش بر منطقه شد.

معاون وزیر امور خارجه گفت: اقدامات جمهوری اسلامی مانع از تسلط داعش بر منطقه شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سید عباس عراقچی  اظهار داشت: تروریست‌ها که با دولت قانونی رئیس جمهور بشار اسد به مبارزه پرداختند و اگر نبود کمک‌های جمهوری اسلامی ایران، امروز شاهد تسلط تروریست‌های داعشی بر این نقطه مهم از جهان اسلام بودیم.


وی با اشاره به سابقه نیم‌ قرنی سازمان همکاری‌های اسلامی عنوان کرد: در حال حاضر 57 کشور اسلامی در گستره 4 قاره با اتحاد و هماهنگی در یکی از بزرگترین سازمان‌های بین‌المللی جهان گرد هم آمده‌اند.


معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه در یک دهه اخیر اکثر این کشورها از زیر استعمار غرب و اشغال امپراطوری عثمانی رها شده‌اند، گفت: در حال حاضر اعضای این سازمان یک‌چهارم جمعیت جهان 30 درصد از آرای سازمان ملل و 70 درصد نفت جهان را در اختیار داشته و در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و قدرت جهانی از توانایی بسیار بالایی برخوردار هستند.


عراقچی با تأکید بر اینکه امروزه اسلام با تهدیدات بسیاری روبه‌رو است، تصریح کرد: فرقه‌گرایی، تشویق به برادرکشی و پیروی از تفکرات تروریستی امروزه قلب جهان اسلام را مورد هدف قرار داده است و داعش نیز به عنوان مولودی نابه‌کار در حال نشان دادن هویت اسلامی به صورت غلط است.


وی افزود: در حال حاضر این تروریسم کور که ناشی از تفکرات داعش است در اقصی‌ نقاط جهان به جنایت‌های وسیعی دست زده که می‌توان نمونه‌های آن را در عراق و سوریه دید.

معاون وزیر امور خارجه با یادآور شدن فعالیت‌های تروریستی در کشور سوریه تأکید کرد: تروریستها با دولت قانونی رئیس‌جمهور بشار اسد به مبارزه پرداخته‌اند و می‌توان قاطعانه گفت که اگر کمک‌های جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای دیگر نبود امروزه ما شاهد تسلط تروریست‌های داعشی در این نقطه مهم از جهان اسلام بودیم.

عراقچی هشدار داد: از اینجا لازم است از کشورهایی که از گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق حمایت می‌کنند بخواهم که پشتیبانی‌های مالی و لجستیکی خود را قطع کنند و به مبارزه صحیح با این آدم‌کشان قاتل بپردازند.


وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی عنوان کرد: قطعاً در نامه‌ای که رهبری به جوانان اروپایی نوشته مسائلی مطرح شد که چشم‌های بسیاری را بینا و گوش‌های بسیاری را شنوا کرد و می‌توان در مجموع گفت که تأثیر بسیار زیادی در جلوگیری از اسلام‌هراسی داشته است.


معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه امروزه در برخی از دانشگاه‌های دنیا حقیقتی کاملاً بیگانه از هویت اسلامی آموزش داده می‌شود، گفت: امروزه مهمترین اقدام سازمان همکاری اسلامی جایگزین کردن اسلام راستین در عوض گفتمان خشونت و جنگ است.


عراقچی افزود: لازم است تا نهادهای مذهبی تعامل با جوانان را به نحو فزاینده‌ای در دستور کار قرار دهند زیرا این جوانان پاک و مؤمن هستند که می‌توانند در برابر فشارهای استکبار به خوبی ایستادگی کنند.


وی نزدیک شدن به قرآن‌کریم و خداوند را عامل اصلی رسیدن به اهداف عنوان کرد و گفت: باور ما به شما جوانان است که می‌توانید با انسجام هر عملی را انجام دهید و در زمانی که اسلام ناب توسط دشمنان قسم‌خورده مورد هجمه قرار می‌گیرد در برابر آنها ایستادگی کنید.


به گزارش تحلیل ایران معاون وزیر امور خارجه ادامه داد بر این باورم که جوانان جهان اسلام با درس گرفتن از ناملایمات امروز راه‌های از بین بردن دشمنان و کفار را به خوبی یاد گرفته و می‌توانند در برابر جنگ‌های ناعادلانه به ویژه اسلام‌هراسی ایستادگی کنند.


عراقچی عنوان کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای همفکری با مجمع کنفرانس اسلامی به منظور عبور از چالش‌های پیش روی سازمان اعلام می‌دارد.


وی به بیان  پیشنهاداتی برای سازمان همکاری‌های اسلامی پرداخت و گفت: تدوین راهکارهای عملیاتی در بین کشورهای اسلامی، پرهیز از یک‌سو نگری درون‌سازمانی، حل اختلافات درون‌سازمانی، تبدیل سازمان به یک بلوک سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در جهان و مقابله جدی با اسلام‌هراسی از مهمترین پیشنهاداتی است که سازمان همکاری‌های اسلامی می‌تواند به صورت جدی به آنها بپردازند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :