موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیکاری

a/104372 :کد

بیکاری

بیکاری در فارغ‌التحصیلان گسترده است

  چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۷
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -بیکاری در فارغ‌التحصیلان گسترده است

رئیس موسسه مطالعات تخصصی جمعیت کشور با اشاره به نقش اشتغال در اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی گفت: بیکاری در فارغ‌التحصیلان گسترده است.

رئیس موسسه مطالعات تخصصی جمعیت کشور با اشاره به نقش اشتغال در اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی گفت: بیکاری در فارغ‌التحصیلان گسترده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، محمدجلال عباسی شوازی  اظهار داشت: آمار بیکاری در ایران در قشر فارغ‌التحصیل افزایش یافته و بیکاری در فارغ‌التحصیلان نسبت به سایر گروه‌ها گسترده است.


وی با بیان اینکه کشور پس از انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر بیشترین سرمایه‌های انسانی را در خود دارد ادامه داد: متاسفانه به دلیل فراهم نبودن بسترهای لازم بخش قابل توجهی از سرمایه نیروی انسانی در ایران به هدر می‌رود.


رئیس موسسه مطالعات تخصصی جمعیت کشور با بیان اینکه بهترین و مناسب‌ترین فرصت از نظر وجود نیروی انسانی در کشور فراهم است تا بتوان از آن حداکثر بهره‌برداری کرد افزود: این شرایط و وجود نیروی انسانی به عنوان سرمایه‌های اساسی کشور می‌طلبد که به دنبال ایجاد بستر مناسب برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور در شرایط حال و آینده باشیم و به عنوان یک ضرورت به آن بنگریم.


وی با اشاره به  ساختار جمعیتی جوان کشور و تحول در سطح سواد و تحصیلات در جامعه در دهه‌های اخیر عنوان کرد: فرصتی برای کشور ایجاد شده تا بتوانیم در مورد روند تغییرات در سطح اشتغال و سواد جوانان صحبت کنیم.


دبیر علمی هشتمین همایش ملی جمعیت‌شناسی در بخشی از سخنان خود با اشاره به رشد بییکاری به ویژه در قشر جوان و تحصیلکرده بیات داشت: براساس آمار و اطلاعات موجود و در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن بازهم بخشی از نیروهای انسانی کشور پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به جای ورود به بازار کار به چرخه بیکاران ورود پیدا می‌کنند.


وی اظهار داشت: این موضوع در حالی رخ می‌دهد که افزایش جمعیت فعال، تحصیلکرده و متخصص برای ما و در بازار کار نعمت است و باید زمینه‌ای فراهم کنیم که از این فرصت در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بهره‌برداری کرد.


رئیس موسسه مطالعات تخصصی جمعیت کشور  با تاکیدبر اینکه باید به هر شکلی مقابل این هدر رفت سرمایه‌های ملی کشور ایستاد و از آن بهره‌برد عنوان کرد: علل اصلی عدم استفاده از فرصت‌های موجود همچنین نقش دولت و نهادهای مردمی و بخش خصوصی باید بررسی و دلایل قانع‌کننده‌ای برای اذهان پرسشگر ارائه داد.


وی افزود: در عین حال ضرورت دارد تا با تغییر دیدگاه‌ها نسبت به ایجاد اشتغال و بهره‌وری لازم از نیروی انسانی در سطح کشور تلاش کرد و آن را به نتیجه رساند.


فارس نوشت :هشتمین همایش ملی جمعیت‌شناسی با عنوان "تحولات جمعیت، نیروی انسانی و اشتغال در ایران" به مدت دو روز از امروز به میزبانی یزد در حال برگزاری است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :