موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104377 :کد

کره شمالی

آمریکا به ناتوانی اش در برابر خلع سلاح هسته ای کره اذعان کرد

  چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -آمریکا به ناتوانی اش در برابر خلع سلاح هسته ای کره اذعان کرد

'جیمز کلپر'، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا اذعان کرد سیاست این کشور برای ترغیب کره‌شمالی به منظور کنار گذاشتن برنامه تولید سلاح‌های هسته‌ای، «احتمالا هدفی تحقق نیافتنی» است.

'جیمز کلپر'، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا اذعان کرد سیاست این کشور برای ترغیب کره‌شمالی به منظور کنار گذاشتن برنامه تولید سلاح‌های هسته‌ای، «احتمالا هدفی تحقق نیافتنی» است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، شبکه خبری «بی.بی.سی» در گزارشی روز دوشنبه گفت: کلپر در سخنانی در شورای روابط خارجی آمریکا در نیویورک اظهار داشت که آمریکا در بهترین حالت می تواند امیدوار باشد که ظرفیت های هسته ای کره شمالی را محدود کند.


این شبکه خبری افزود: کلپر با «پارانوئید» خواندن دولت کره شمالی عنوان کرد که این کشور تنها راه بقائش را سلاح هسته ای می داند.


بی.بی.سی به نقل از وی افزود: «بنابراین تصور اینکه آنها دست از برنامه هسته ای شان بر می دارند، نشدنی است»


این شبکه خبری افزود: کلپر در همین حال عنوان کرد که شاید ارائه مشوق های اقتصادی در ازاء محدود کردن برنامه هسته ای کره شمالی، سیاست بهتری باشد.


به گفته بی.بی.سی، این اعترافی نادر از سوی یک مقام آمریکایی در راستای عدم تحقق اهداف خلع سلاح هسته ایش یه شمار می آید.


این شبکه خبری افزود: با این حال وزارت خارجه آمریکا می گوید که سیاست این کشور تغییر نکرده و همچنان خواستار از سرگیری مذاکرات با کره شمالی بر سر برنامه هسته ای این کشور است.


ایرنا نوشت : کره شمالی ادعا می کند که طی سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی را در برنامه ی هسته ایش به دست آورده است. این در حالی که این کشور از سوی جامعه جهانی برای توقف برنامه هسته ایش به شدت تحت فشار قرار دارد.


سپتامبر گذشته کره شمالی پنجمین آزمایش هسته ایش را صورت داد که با محکومیت از سوی جامعه جهانی مواجه گردید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :