موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104391 :کد

بر اساس گزارش:

تلاش مجلس اعیان انگلستان برای تحریم شطرنج بانوان در ایران

  چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -تلاش مجلس اعیان انگلستان برای تحریم شطرنج بانوان در ایران

یک عضو مجلس اعیان انگلستان که رابطه نزدیکی با گروهک تروریستی منافقین دارد، در حال تلاش برای تحریم مسابقات جام جهانی شطرنج بانوان در ایران است.

یک عضو مجلس اعیان انگلستان که رابطه نزدیکی با گروهک تروریستی منافقین دارد، در حال تلاش برای تحریم مسابقات جام جهانی شطرنج بانوان در ایران است.

 

به گزارش تحلیل ایران، همزمان با تلاش گروه‌های ضد ایرانی برای جلوگیری از برگزاری مسابقات جام جهانی شطرنج بانوان در ایران، لابی‌گرهای گروهک تروریستی منافقین در لندن هم برای فشار به دولت انگلستان به تکاپو افتاده‌اند.«کن مگینس» عضو مجلس اعیان انگلستان اخیرا به صورت مکتوب دولت این کشور را در ارتباط با برگزاری این مسابقات در تهران، مورد پرسش قرار داده است.

 

لرد مگینس ارتباطات نزدیکی با منافقین داشته و چند سال قبل با حضور در یکی از گردهمایی‌های آن‌ها در پاریس، از خروج نام این گروهک از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، استقبال کرد.وی پارسال در یادداشتی در پایگاه «ریل کلیر ورلد» هم این گروهک را «گروهی میانه‌رو» توصیف و به غرب توصیه کرد که روابط خود را با «مریم رجوی» تقویت کند. این عضو مجلس اعیان انگلستان در نامه‌ای به نماینده وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش این کشور در مجلس، نوشته است: «می‌خواهم از دولت علیاحضرت بپرسم که ارزیابی‌شان از تصمیم فدراسیون جهانی شطرنج برای اجرا کردن این شرط که همه شرکت‌کنندگان در جام جهانی 2017 بانوان باید حجاب داشته باشند، چیست و اینکه چه توصیه‌ای به انجمن شطرنج انگلستان در مورد امنیت شهروندان انگلیسی شرکت‌کننده در این رویداد، ارائه شده است.»

 

فارس نوشت: «توماس اشتون» معاون پارلمانی این وزارتخانه در پاسخ نوشته است که شرکت‌کنندگان در این مسابقات باید به قوانین و رسوم کشور میزبان احترام بگذارند.لرد اشتون نوشته است: «هیچ رایزنی‌ای با فدراسیون جهانی شطرنج در این رابطه نداشته‌ایم. سفرکنندگان به هر کشوری، باید به هنگام سفر خارج از کشور به توصیه‌های وزارت خارجه توجه کنند، از جمله پایبندی به قوانین و عرف محلی.»مسابقات جام جهانی شطرنج بانوان قرار است فوریه 2017 در تهران برگزار شود. از دو ماه قبل گروه‌های ضدایرانی از جمله لابی‌های وابسته به منافقین تلاش برای تحریم این مسابقات یا لغو آن را به بهانه مقابله با حجاب، آغاز کرده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :