موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104429 :کد

بریتانیا:

اعزام سرباز و اسلحه از آمریکا به شرق اروپا

  پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -اعزام سرباز و اسلحه از آمریکا به شرق اروپا

در پی تیره شدن روابط اروپای غربی با روسیه، بریتانیا اعلام کرد، به همراه امریکا تصمیم گرفته اند اسلحه و سرباز به اروپای غربی اعزام کنند.

 در پی تیره شدن روابط اروپای غربی با روسیه، بریتانیا اعلام کرد، به همراه امریکا تصمیم گرفته اند اسلحه و سرباز به اروپای غربی اعزام کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از برنا، اقدام بریتانیا و آمریکا برای اعزام تسلیحات نظامی و سرباز به شرق اروپا بزرگترین تلاش ناتو برای تقویت زیرساختهای نظامی در مرزهای خود با روسیه از زمان جنگ سرد به شمار می رود.


در نشست وزرای دفاع ناتو د ر بروکسل، آلمان، کانادا و سایر کشورهای عضو این سازمان قول داده اند تا در برنامه تقویت حضور ائتلاف در شرق اروپا مشارکت داشته باشند. این تصمیم پس از آن اعلام شده است که روسیه نیز 2 ناو جنگی مسلح به موشکهای کروز را در دریای بالتیک بین سوئد و دانمارک مستقر کرده است.ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو نیز تاکید کرد: این سربازان بخشی از نیروی جدید 4 هزار نفری خواهند بود که در بالتیک و شرق اروپا مستقر می شوند و قرار است به عنوان نیروهای واکنش سریع در برابر هر گونه اقدام روسیه در شرق اروپا وارد عمل شوند.


استولتنبرگ تصریح کرد: تنها طی ماه جاری، روسیه موشکهای اسکندر را که قادر به حمل کلاهک هسته ای است در کالینینگراد مستقر کرده و توافقنامه هسته ای با آمریکا را لغو کرده است. روسیه همچنان به حمایت از شبه نظامیان در شرق اوکراین ادامه می دهد.ناتو قصد دارد 4 تیپ نظامی در مجموع با 4 هزار سرباز از اوایل سال آینده تشکیل دهد، این نیروها با 40 هزار نیروی نظامی دیگر حمایت خواهند شد.اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: یک نیروی نظامی متشکل از 900 سرباز به لهستان اعزام خواهند شد و یک نیروی مجزا مسلح به تانک و سایر تسلیحات سنگین نیز در شرق اروپا مستقر می شود. این یک نشانه مهم از تعهد آمریکا برای تقویت بازدارندگی در منطقه است.


مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا نیز تاکید کرد: بریتانیا 800 نیروی نظامی به استونی اعزام خواهد کرد و این نیروها از سوی نظامیان فرانسوی و دانمارکی حمایت می شوند.وی افزود: لندن همجنین قصد دارد هواپیماهای جنگنده را به رومانی اعزام کند تا بر فراز دریای سیاه به گشت زنی بپردازند. گرچه در حال خروج از اتحادیه اروپا هستیم ولی برای کمک به امنیت شرق اروپا اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :