موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104433 :کد

نماینده کنگره آمریکا :

طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران در کنگره

  پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران در کنگره

یک نماینده کنگره آمریکا به رویترز گفت: اواسط نوامبر جمهوریخواهان کنگره طرح تمدید تحریم های ایران برای ده سال را به رای خواهند گذاشت.

 یک نماینده کنگره آمریکا به رویترز گفت: اواسط نوامبر جمهوریخواهان کنگره طرح تمدید تحریم های ایران برای ده سال را به رای خواهند گذاشت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز روز سه شنبه سخنگوی وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مدعی شد که یک زندانی ایرانی-آمریکایی در ایران به ۱۸ سال زندان محکوم شده است. این خبر یک هفته بعد از صدور حکم سیامک نمازی و پدرش اعلام شده است.جان کربی روز سه شنبه در این خصوص اذعان داشت: ما نسبت به گزارش هایی که از وضعیت روبین رضاشهینی، شهروند آمریکایی مبنی بر صدور حکم ۱۸ سال زندان برای او احساس آشفتگی می کنیم.

 

به گفته یکی از دوستان شهینی، او زمانی که برای دیدن مادرش در ماه جولای با ایران سفر کرده بود دستگیر شده است.رویترز با یادآوری اینکه هفته گذشته سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی،  به جرم همکاری با آمریکا محکوم شدند، نوشت: گفته می شود آزادی زندانیان آمریکایی در یک تبادل زندانی بین تهران و واشنگتن عاملی برای تشدید بازداشت آمریکایی ها در زمان دیدار هایشان از ایران شده است.

 

دیپلماسی ایرانی نوشت: یک سناتور کنگره آمریکا روز چهارشنبه به رویترز گفته که رهبران جمهوریخواه و نمایندگان مجلس آمریکا در صدد ند در نیمه نوامبر طرح احیای تحریم های ایران برای ده سال را به رای بگذارند. این حرکت می تواند موجب سرخوردگی ایران شود چرا که این کشور ماه هاست آمریکا را به بدعهدی در لغو تحریم ها و ترساندن طرف های تجاری ایران متهم می کند.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :